Rubriky:

Reprezentace

Zápasový den proti Polsku začíná povinnou snídaní

10. října 2009 07:00 - PRAHA

Zcela přesný řád má program národního mužstva v den zápasu. Dá se říct, že je v některých hodinách rozpočítán na minuty. Začíná se snídaní, která je povinná. Večerka je sice také stanovená, ale s usnutím to bývá všelijaké. Záleží na výsledku...

 

Michaela Říhová, Právo

„Zápas jsem do rána viděl ještě dvakrát,“ říkal například bývalý kouč, nyní konzultant Karel Brückner. „Když se na utkání nedívám, promítám si ho v hlavě. Usínám pozdě,“ přiznal současný trenér národního týmu Ivan Hašek.

„Nedá se usnout hned. Ať chcete nebo nechcete, utkání máte pořád v hlavě. Samozřejmě po vítězném si znovu v hlavě promítnete příjemné okamžiky a pak se usíná lépe. Po prohraném to je horší, hůř to dostáváte z hlavy,“ vyprávěl Tomáš Rosický.

„S tím usínáním to je opravdu svízelné. To vstávání bývá kolikrát horší, ale problém s tím nemám. Už toho mám odkopáno tolik, že se mi nestává, abych nemohl dospat. To možná ještě v žáčcích. Ale určitě cítím v hlavě rozdíl mezi vstáváním v obyčejný den a probuzením, kdy je před námi zápas. A ještě třeba klíčový, jako ten s Poláky. Dostaví se určitá nervozita, ale ne tréma, takové zdravé napětí a nabuzení,“ popsal svoje pocity David Rozehnal.

A takto vypadá sobotní program fotbalových reprezentantů:
9:00Snídaně, velmi lehká, většinou ovoce, vločky.
12:00Video, sestřih situací ze zápasů soupeře s výkladem trenérů.
12:30Procházka a protažení v parku štiřínského zámku.
13:00Oběd, opět velmi lehký, především těstoviny a zelenina. Po něm se hráči rozejdou do pokojů k odpočinku. Většina z nich si dopřeje spánek.
17:15Svačina, čaj, káva, lehké sladké pečivo.
17:30Taktická příprava na zápas, při níž trenér oznámí základní sestavu a určí exekutory pokutových kopů.
18:15Odjezd ze Štiřína na Letnou v doprovodu policie.
19:00Příjezd na Letnou, hráči se jdou podívat na trávník.
20:30Začátek kvalifikačního utkání Česko-Polsko.
23:00Odjezd zpět na Štiřín, čas je orientační, po tiskových konferencích a mixzóně. Po příjezdu následuje večeře. Hráči a členové realizačního týmu usínají podle výsledku a míry únavy. Nejhůř a nejméně spí většinou trenér.
Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace