Rubriky:

Reprezentace

S fotbalovou reprezentací poletí do USA Pekhart místo Magery

18. května 2010 12:11 - PRAHA

Jablonecký útočník Tomáš Pekhart byl poprvé v kariéře povolán do národního týmu a zúčastní se přípravných zápasů ve Spojených státech. Jednadvacetiletý Pekhart nahradil původně nominovaného Lukáše Mageru z Temešváru, jehož nakonec vedení rumunského klubu pro potřeby národního týmu neuvolnilo, protože jej ještě v sobotu čeká poslední ligový zápas.

 

Břetislav Fiala, ČTK

Pekhart do národního týmu nahlédne vůbec poprvé, připojí se k němu dnes večer po skončení finále Ondrášovka Cupu, v němž jeho Jablonec v Praze na Letné narazí od 20:15 na Plzeň.

Bývalý hráč pražské Slavie a Tottenhamu Hotspur netajil, že jej reprezentační pozvánka zaskočila. "Je to pro mě překvapení. Mám z toho i trochu smíšené pocity, protože jsem se tam dostal na úkor smůly někoho jiného. Ale jsem moc rád, že se poprvé do reprezentace podívám. A doufám, že dostanu i nějakou šanci v zápase," řekl ČTK Pekhart.

Na vicemistra světa do 20 let z roku 2007 padla volba kouče Michala Bílka zřejmě proto, že je stejně jako Magera podobným typem vysokého hrotového útočníka, který by jinak ve výběru před zápasy s Tureckem a USA chyběl.

Reprezentace odletí do USA ve středu dopoledne. S Tureckem se utká v zámoří v sobotu, příští středu v časných ranních hodinách SELČ narazí na tým Spojených států, pro který je zápas ostrou přípravou před startem na mistrovství světa.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace