Devatenáctka ztratila remízou s Ruskem naději na postup na ME

MOSKVA

Čeští fotbalisté do 19 let remizovali v Moskvě v druhém utkání kvalifikační skupiny o postup na mistrovství Evropy s domácím Ruskem 3:3 a definitivně ztratili naději na účast na finálovém turnaji. Mladí reprezentanti budou na šampionátu, z nějž vede cesta na mistrovství světa dvacítek, chybět podruhé za sebou.

Václav Kadlec

Svěřenci Jaroslava Hřebíka vstupovali do dnešního duelu s vědomím, že postupovou naději jim udrží jen výhra. Nad ruským výběrem v průběhu utkání dvakrát vedli, po trefě sparťana Kadlece z 78. minuty měli blízko k třem bodům, ale hned za další čtyři minuty srovnal na konečných 3:3 s přispěním Koutného teče domácí Kanunnikov.

Češi po páteční prohře s Itálií a dnešní remíze uzavírají tabulku a už nemohou obsadit první místo ve skupině, které jako jediné zaručí účast na závěrečném turnaji. Místo na šampionátu si s předstihem zajistila favorizovaná Itálie.

Kvalifikační skupina ME fotbalistů do 19 let v Moskvě:
Česko - Rusko 3:3 (2:2)
Branky: 28. Krejčí, 32. Skalák, 78. Kadlec - 12. Gatanov, 45. Kokorin, 82. Kanunnikov. Rozhodčí: Vuckov - Grgec (oba Chorv.), Vesterholm (Švéd.). ŽK: Vydra, Krejčí - Logašov, Gatanov, Šennikov.
Sestava ČR: Zapletal - Machalický, Polom (61. Šindelář), Koutný, Přikryl - Kadeřábek (55. Brabec), Folprecht, Skalák, Fantiš - Kadlec, Vydra (22. Krejčí).
Itálie - Severní Irsko 3:2 (2:1)