Rubriky:

Reprezentace

Fotbalisté fandili v New Yorku hokejistům u Čechova notebooku

24. května 2010 07:48 - NEW JERSEY

Nejen jako brankářský mág, ale i jako expert přes počítače se projevil v zámoří kapitán české fotbalové reprezentace Petr Čech. Jediný dokázal na notebooku vykouzlit internetový portál, jenž přenášel přímý přenosem finále hokejového mistrovství světa mezi Českem a Ruskem. „Proto jsme se v New Yorku zdrželi, neboť všichni fotbalisté fandili u Čechova počítače hokejistům,“ vysvětloval manažer reprezentace Vladimír Šmicer zpoždění, které výprava nabrala ještě před cestou do dějiště druhého utkání amerického turné Hartfordu.

 

Jan Tauber

Po sobotní turecké lekci dopřál trenér Michal Bílek svým svěřencům volno. Nic jiného mu také nezbývalo, neboť autokar s fotbalisty měl vyrazit do 250 kilometrů vzdáleného Hartfordu přesně v jedenáct.

Měl, ale nevyrazil, neboť Petru Čechovi se podařilo najít na internetu portál, který vysílal finále hokejového mistrovství světa. Fotbalisté se tudíž sesedli k počítači a na obrazovce sledovali cestu Růžičkova týmu ke zlatu.

„Všichni drželi hokejistům palce a fandili, všichni jim na dálku blahopřejí ke zlatu,“ tlumočil mluvčí národního týmu Petr Svěcený vzrušené chvíle v newyorském hotelu Hoboken přímo naproti Manthattanu.

Stejskal šel na Empira, hráči po nákupech

I jeho prohlídku mimochodem hráči i trenéři zvládli. Zatímco fotbalisté korzovali po životem překypující Times Square a Páté Avenue a prolézali největší obchodní dům světa Macy‘ s, trenér gólmanů Jan Stejskal s několika dalšími členy realizačního týmu vyjeli do šestaosmdesátého patra mrakodrapu Empire State Building, aby se podívali na New York z více než čtyř set metrové výšky.

„Já na památky moc nejsem, takže ani tentokrát jsem Sochu svobody neviděl. Stejně jako když jsem tady byl v loni prosinci s partou slávistických fotbalistů Jardou Černým, Davidem Kalivodou a Láďou Volešákem jsem i tentokrát zamířil za nákupy a já dělal ostatním průvodce,“ přiznával bez mučení Vladimír Šmicer.

Petr Čech (vlevo) na reprezentačním srazu s trenérem Michalem Bílkem (uprostřed) a manažerem reprezentace Vladimírem Šmicrem.Petr Čech (vlevo) s trenérem Michalem Bílkem (uprostřed) a manažerem reprezentace Vladimírem Šmicrem.foto: Právo/Jan Handrejch

„Ale třeba Madison Square Garden, kde jsme byli při jedné z předchozích návštěv New Yorku s Ivanem Haškem na basketbalu a hokeji, jsem jim alespoň zvenčí ukázal.“

Hokej zavinil zpoždění

U dramatické hokejové partie se samozřejmě fotbalisté zdrželi, takže vyráželi do dějiště druhého zápasu amerického turné Hartfordu se čtvrthodinovým zpožděním. „A další hodinu jsme nabrali, než jsme se vymotali z totálně ucpaného New Yorku,“ prozrazoval Svěcený.

I proto cesta do 250 kilometrů vzdáleného Hartfordu, kde se ve středu v noci střetnou čeští fotbalisté s domácí reprezentací USA, trvala tři hodiny. “Pro Hartford bude zápas svátkem, takže stadión sloužící původně americkému fotbalu bude vyprodaný,“ vítal Bílkův výběr český asistent u amerického národního týmu Luboš Kubík.

Zdeněk Pavlis (New York), Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace