Rubriky:

Reprezentace

Hašek k reprezentaci nesestoupí a nikoho už se také doprošovat nebude

21. září 2010 15:49 - PRAHA

Ze strahovských výšin k reprezentaci nesestoupí. Jednu podobnou zkušenost už první muž českého fotbalu Ivan Hašek udělal, takže podobný experiment podruhé podstoupit nemíní. A to přesto, že se národní tým topí po úvodní kvalifikační prohře s Litvou v marasmu a s pochopitelnou nervozitou vzhlíží k říjnovým duelům se Skotskem a Lichtenštejnskem. „Porážka to byla skličující, zklamání zavládlo obrovské, cíl se však nemění. Postup na evropský šampionát zůstává prioritou,“ burcuje všechny kolem sebe Hašek.

 

Michaela Říhová, Právo

Už příští středu vyřkne reprezentační trenér Michal Bílek jména hráčů, na něž v dalších dvou dílech kvalifikace o EURO 2012 vsadí. I s Haškem nominaci probírá, to se ví.

Hašek: Trenéra nezpochybnil nikdo

„Diskutujeme na toto téma s trenérem i manažerem. Ostatně, při posledním sezení výkonného výboru, kdy se úvodní kvalifikační prohra s Litvou probírala, jsem to dostal za úkol,“ potvrzuje Ivan Hašek a i s odstupem času tvrdí, že se mezi strahovskou generalitou nenašel jediný muž, který by po blamáži s Litvou zpochybnil Bílkovo působení u národního týmu a chtěl snad vyvolat hlasování o důvěře.

Trenér fotbalové reprezentace Michal Bílek (vpravo) a předseda Českomoravského fotbalového svazu Ivan Hašek.Trenér fotbalové reprezentace Michal Bílek (vpravo) a předseda Českomoravského fotbalového svazu Ivan Hašek.foto: Právo/Petr Hloušek

Jezděte, motivujte, dělejte všechno třikrát

„Podstatné teď pro nás je připravit se co nejlépe na Skotsko a Lichtenštejnsko. Organizačně, psychicky, motivačně. I na toto téma s realizačním týmem pomalu den co den mluvím. A opakuji, že všechno, co se zatím v přípravě na zápasy dělalo jednou, musí tentokrát vykonat třeba třikrát. Zapojit do práce další lidi, kteří mají s reprezentací co do činění, rozjet se znovu do ciziny za hráči, kteří přichází pro národní tým v potaz. Daleko víc a častěji než dosud, protože klíčoví reprezentanti musí být na říjnové duely důkladně připraveni,“ apeluje na trenéra i reprezentačního manažera šéf českého fotbalu Ivan Hašek. I proto bez váhání kývl na to, aby realizační tým rozšířil kondiční trenér Aleš Kaplan

Nikomu nevolejte, apeluje

Do nominace jim nemluví, konkrétní kádr figurující v Bílkových představách a plánech si předkládat nenechá, natož aby ho schvaloval. Jedno však zdůrazňuje.

„Nikomu už nebudeme volat a doprošovat se, zda snad nechce za reprezentaci hrát. To skončilo! Ozývat by se měli naopak sami hráči, pro něž by měl být národní tým jednou z hlavních priorit. Fanoušci na nich musí vidět, že jsou ochotni v nastávajících dvou kvalifikačních zápasech na hřišti třeba i padnout, takže takové hráče musíte najít. Odolné fyzicky i psychicky, “opakuje svým podřízeným.

A samozřejmě přidává, že navzdory olomoucké prohře s Litvou se cíl nemění a postup na EURO 2012 je dál prioritou. Pro reprezentaci i pro celý český fotbal.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace