Fotbalová jednadvacítka vyrazí ke kvalifikaci v Arménii kompletní

1. listopadu 2011 14:58 - PRAHA

V plné síle vyrazí fotbalová jednadvacítka ke kvalifikačnímu utkání do Arménie, které má co vracet po remíze 1:1, jež se zrodila v září v Uherském Hradišti. Pokud se to svěřencům trenéra Jakuba Dovalila v pátek 11. listopadu v Jerevanu podaří, povedou dál tabulku 3. skupiny, v níž jsou nyní před Arménií jen díky skóre.

 

Radek Malina, Právo

Mužstvo se po překvapivé remíze s Armény vzchopilo a přivezlo důležitou výhru 1:0 z nedávného duelu ve Walesu. I proto je Dovalil přesvědčen, že jeho svěřenci mohou v Jerevanu odčinit úvodní domácí zaváhání. "Jednoduché to rozhodně nebude, ale máme kvalitu na to, abychom vyhráli. Tři body by znamenaly zase trochu přiblížení se ke kýžené baráži," prohlásil na dnešní tiskové konferenci. Kouč může počítat s největšími oporami včetně Jana Lecjakse, Lukáše Marečka, Václava Kadlece či Jana Chramosty.

Na mladíky nečeká lehký souboj, arménský tým tvoří většinou hráči Pjuniku Jerevan, jehož sílu vyzkoušela v kvalifikaci Ligy mistrů Plzeň. "Čeká nás zase dlouhý let, něco přes čtyři hodiny, ale s tím se musíme srovnat. Bude to však pořádná bitva, Černá Hora tam prohrála 1:4," připomněl Dovalil poslední úspěch Arménů.

Nominace České republiky
Brankáři
Marek Štěch Yeovil Town
Roman Valeš Jablonec
Obránci
Pavel Čmovš Nijmegen
Lukáš Hejda Příbram
Tomáš Kalas Arnhem
Jan Lecjaks Y.B.Bern
Milan Nitrianský Slavia
Filip Novák Jablonec
Záložníci
Vladimír Darida Plzeň
Ladislav Krejčí Sparta
Marek Hanousek Dukla
Josef Hušbauer Sparta
Jan Kopic Jablonec
Lukáš Mareček Anderlecht
Útočníci
Václav Kadlec Sparta
Jan Chramosta Mladá Boleslav
Tomáš Wágner Příbram
Martin Nešpor Bohemians 1905
ČTK

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.