Rubriky:

Reprezentace

Nedvěd: Skončím až po MS 2006

14. listopadu 2003 15:53 - PRAHA

Pavel Nedvěd hodlá svou reprezentační kariéru protáhnout až do roku 2006, kdy se uskuteční MS v Německu. Fotbalová hvězda Juventusu Turín prohlásila, že chce alespoň jednou hrát na světovém šampionátu, a jeho rozhodnutí ovlivnilo i prodloužení smlouvy trenéra Brücknera u týmu. Kapitán reprezentace se také v rozhovoru pro deník Právo rozhovořil o šancích na Zlatý míč.

 

PRÁVO

S blížícím se koncem roku se stále víc mluví i Zlatém míči pro nejlepšího fotbalistu Evropy. Vy jste jedním z kandidátů. Nesvazuje vám to trochu nohy?
Kdepak, protože si to nepřipouštím. V Itálii už o Zlatém míči vůbec nemluvím, jsem z toho unavený. Tam to bylo skoro na denním pořádku, i když tamní novináři spíš preferují kapitána AC Milán Maldiniho. Nominace na Zlatý míč mě pochopitelně potěšila, ale dál už se o to nestarám. Když jsem ji viděl, jen jsem si říkal, že v ní mohlo kromě mne a Honzy Kollera být víc Čechů. Až bude anketa vyhlášena, konečně si oddechnu. Těší mě také slova slavných bývalých fotbalistů, když říkají, že bych měl Zlatý míč získat.

.:ANKETA:
Zahraje si Pavel Nedvěd na MS 2006?
Hlasujte na konci článku

Kdo vám v nominaci z českých fotbalistů chybí?
Nechtějte po mně jména, ale neprohráli jsme v kvalifikaci jediné utkání, porazili Nizozemsko i další kvalitní týmy a také v klubech čeští fotbalisté podávají výborné výkony.

Juventus má v nominaci šest hráčů. Co na to vedení klubu?
Nic. Neřešíme to, ale určitě by v Juventusu byli rádi, kdyby Zlatý míč získal jeho hráč. Když na to v kabině přijde řeč, spoluhráči i trenér mi fandí.

Neříkejte, že vám je úplně jedno, kolikátý skončíte?
Pro mne jsou nejdůležitější kolektivní úspěchy. Vítězství v lize, evropských pohárech a s reprezentací. Ankety moc rád nemám. Až budu znát výsledky, ať dopadnu jakkoliv, budu zase mít klid jen na fotbal, z toho jsem šťastný a budu ho hrát dál. Nepočítám se žádným konkrétním umístěním, takže nemohu být z výsledků zklamaný.

Co kdyby jste skončil druhý...
No... Já chci pořád vyhrávat, ale kdybych byl druhý, tak bych si sedl a řekl si, že letos byl prostě někdo lepší.

Komu byste dal Zlatý míč vy?
To je těžké, ale asi Raúlovi z Realu Madrid, to je skvělý fotbalista. Letos však neměl nejlepší sezónu. Na druhou stranu nevím, jaká jsou přesná kritéria. Zda se přihlíží k celkové kariéře nebo se hodnotí jen konkrétní rok. Uvidíme, jak to bude.

Říkáte, že jste neustále v palbě otázek a středem pozornosti, ale co má říkat takový David Beckham...
Ten humbuk je opravdu velký. Pořád jsem četl, po každém gólu nebo přihrávce na branku, že jdu Za zlatým míčem, přitom na něco takového nelze při utkání vůbec pomyslet. Na místě Beckhama bych se asi do čtrnácti dnů zbláznil a skončil s fotbalem. To si neumím představit a nechci zažít.

Juventusu i vám se na podzim daří, takže jste nepochybně s dosavadním průběhem druhé poloviny roku spokojený...
Určitě, zejména s dosaženými výsledky. Především jsme postoupili s předstihem ze základní skupiny Ligy mistrů, což byl první předpoklad na cestě ke konečnému úspěchu. Zbývající dva zápasy můžeme hrát v klidu, i když je pochopitelně nepodceníme. Vedeme také Serii A, což je zase předpoklad k obhajobě titulu. Co si lze víc přát. O svých výkonech mluvit nebudu, ty ať zhodnotí jiní.

Reprezentační rok končí, jaké byste si přál dnes v Teplicích rozloučení?
Samozřejmě vítězné. Dva roky jsme neprohráli a nechceme prohrát ani s Kanadou. I když to je přípravné utkání, bereme ho se vší vážností, Kanada rozhodně nemá špatné mužstvo a hraje dobrý fotbal.

Takže je to parádní rok i přesto, že jste nemohl hrát ve finále Ligy mistrů?
Mohu si přát jediné  jen víc takových roků! Věřím, že finále Ligy mistrů si ještě zahraji a vyhrajeme. Takový rok by pak byl ještě lepší, než tento, který pomalu končí. Z pohledu reprezentace je to také skvělé, ale jsem si vědom, že příští rok bude mnohem těžší a my se na to musíme co nejlépe připravit.

Karel Felt, Právo

Zrušit