Rubriky:

Reprezentace

Češi začnou kvalifikaci MS v Nizozemsku

16. ledna 2004 16:56 - NORDWIJK (Nizozemsko)

Boje o účast na mistrovství světa 2006 odstartují čeští fotbalisté v Nizozemsku. Na hřišti obávaného soupeře nastoupí letos 4. září, poslední utkání kvalifikace pak sehrají 12. října 2005 ve Finsku. Doma budou hrát poprvé 9. října proti Rumunsku. O termínech se dohodlo všech sedm účastníků skupiny na schůzce v nizozemském Nordwijku.

 

ČTK/Michal Doležal

Dvoudenní jednací maraton, který ve čtvrtek i v pátek obsahoval sedmihodinové souboje za stolem, nakonec přinesl řešení. Ještě dnes v poledne však vůbec nebylo jisté, že účastníci schůzky dospějí ke shodě. "My jsme se s Nizozemci domluvili bez větších potíží už ve čtvrtek, ale jednání komplikoval postoj Rumunska," vysvětlil zdlouhavost rokování Fousek.

Až dnes odpoledne, když už se jednotlivé výpravy pomalu chystaly na návrat do vlasti, se delegáti přece jen dohodli. Českou trojici, v níž vedle Fouska byli i reprezentační kouč Karel Brückner a šéf mezinárodního oddělení svazu Jaroslav Dudl, může těšit, že si odváží splnění svých základních cílů.

I přes úspěch prosazuje česká strana losování

"Chtěli jsme hrát s Nizozemskem nejprve na jeho hřišti a s Rumuny v opačném pořadí. To se podařilo," liboval si Brückner, kterého příjemně překvapilo, že všechny delegace projevily vstřícnost. "Všichni dobře věděli, že losování jim může přinést mnohem více komplikací," dodal Fousek.

Přes úspěch dnešní schůzky však do budoucna hodlá česká strana dál prosazovat, aby se pořadí zápasů rozlosovalo okamžitě poté, co se stejným způsobem rozhodne o složení kvalifikačních skupin.

Z Evropy na šampionát v Německu přímo postoupí vítězové skupin a dva nejlepší týmy z druhých míst. Zbylých šest mužstev z druhých pozic se utká o tři místa ve dvojzápasové baráži, která se bude hrát v listopadu příštího roku.

Program českého týmu v kvalifikaci MS 2006:
2004:
4. září Nizozemsko - ČR
9. října ČR - Rumunsko
13. října Arménie - ČR
17. listopadu Makedonie - ČR
2005:
26. března ČR - Finsko
30. března Andorra - ČR
4. června ČR - Andorra
8. června ČR - Makedonie
3. září Rumunsko - ČR
7. září ČR - Arménie
8. října ČR - Nizozemsko
12. října Finsko - ČR

ČTK, Sport.cz

Zrušit