Rubriky:

Reprezentace

Ostuda! Lvíčata si vezou ze Sofie čtyřgólový výprask

28. dubna 2004 18:46 - SOFIE

Tým českých fotbalových reprezentantů do jedenadvaceti let se stále marně hledá. Po březnové bezbrankové remíze na Slovensku tentokrát podlehl svým bulharským vrstevníkům dokonce 0:4. V květnu tým prověří ještě Turecko.

České mladíky na poloprázdném stadionu CSKA Sofia v úvodu minutách nerozhodila ani absence zraněných Romana Hubníka a Magery a Bulhary v první dvacetiminutovce takřka k ničemu nepustili. Byli to oni, kdo diktoval tempo hry. Aktivním presinkem nutili Bulhary jen k odkopům, se kterými česká obrana na začátku neměla problémy.

Škorpilovu týmu patřila i první šance zápasu; po Hottkově trestném kopu se míč dostal v pokutovém území až k Junovi, ale sparťanský útočník dobrou možnost promarnil. Pak na poslední chvíli po Junově pasu zasahovali před Bílkem domácí stopeři a nápor českého týmu ukončil po čtvrthodině kapitán Sivok, který po Hottkově rohu hlavičkoval jen do náruče gólmana Uzunova. Úvod žádný zvrat ani v nejmenším nenaznačoval.

Ale pak Češi nepochopitelně polevili a Bulhaři začali českou defenzivu provětrávat. Na hřišti začal řádit hlavně záložník Božinov; legionář z italského Lecce se nejprve prosmýkl po levé straně a pálil do boční sítě. A po půlhodině hry se hostům už pasivita nevyplatila: Božinov mezi českými stopery krásně prostrčil míč na Palankova a ten zblízka prostřelil gólmana Daňka. Pro Čechy to byla rána a domácí s nimi neměli slitování. Po dalších pěti minutách se neudržitelný Božinov obtočil kolem Šourka a pohodlně zvýšil na 2:0. Poločas měl být pro rozhozené české mužstvo vysvobozením.

Nástup do druhé půle Čechům znovu vyšel. V prvních minutách hru oživil několika dravými průniky hlavně střídající Michal Hubník - po třech minutách pustil Hlavatého nahrávku Sivokovi, ale tomu střela ve výhodné pozici nesedla. Vzápětí byli hosté nejblíže gólu: po rohu pálil Limberský a střela mířící do brány trefila nešťastně postaveného Juna.

Hra po sérii střídání ztratila řád a na dlouhou dobu měl poslední možnost na změnu skóre domácí výběr; po brejku Hazurova však dobře zasáhl Daněk. "Lvíčata" pak sice měla míč pod kontrolou, ale k vážnému ohrožení branky se nedostala. Chytře hrající bulharský výběr hrstku diváků rozpumpoval ještě jednou čtvrthodinu před koncem. Bleskurychlý Jankov hladce pronikl zranitelnou českou obranou, nechal za sebou tři stínující hráče a pohodlně zvýšil na 3:0. Debakl a zkázu českého výběru pak ještě v poslední minutě po dalším brejku dokonal Hazurov.

ČTK

Zrušit