Dallas díky skvělé obraně zdolal Utah

NEW YORK

Basketbalisté Dallasu v sobotu dokázali, že umějí i bránit. Utah porazili o téměř třicet bodů hlavně díky tomu, že eliminovali jeho útok. Nejlepším střelcem klubu, který je blízko hranice padesáti vítězství v sezóně, byl Dirk Nowitzki s 21 body.

Basketbalista Atlanty Darvin Ham (vpravo) proniká okolo torontského Vince Cartera.

Dallas dlouho stavěl svou hru na útoku, ale v poslední době se hráči začínají víc věnovat i obraně. V uplynulé sezóně svým soupeřům povolili nastřílet v průměru 101 bodů, letos jen 93,6. V sobotu nepovolili soupeři už pošesté v tomto ročníku NBA, aby nastřílel více než 80 bodů.

"Podle mě hráli dnes skvěle na všech postech," složil Dallasu poklonu hráč Utahu Karl Malone. "Nelze samozřejmě soudit podle jednoho zápasu, ale dnes hráli jako mistři," dodal.

Clippers konečně vyhráli

Basketbalisté Los Angeles Clippers slavili první vítězství pod novým koučem Dennisem Johnsonem. Ten se dočkal až po třech porážkách v zápasu s Chicagem, nad nímž Clippers zvítězili 103:97. "Je fajn, že se nám konečně povedlo ukončit tu sérii porážek," nechal se slyšet Corey Maggette.

Clippers přitom měli namále. V poslední čtvrtině sice vedli o devět bodů, ale pak nedokázali dlouhé čtyři minuty dát koš. Střelecky se však nedařilo ani Chicagu, které dalo během té doby pouhé čtyři body.

Cassell potopil Válečníky

Indiana kapitulovala v Portlandu a bilanci posledních deset zápasů zatížila už devátou porážkou. Tentokrát se jejím hráčům nepovedlo ubránit Rasheeda Wallaceho, který zaznamenal 23 bodů a 14 doskoků. "Je to k vzteku. Už několik týdnů hrajeme pod psa," přiznal Jermaine O'Neal, s 25 body nejlepší střelec Indiany v sobotním zápasu.

Pět proměněných trestných hodů Sama Cassella v závěrečných 18 sekundách prodloužení rozhodlo o vítězství Milwaukee nad Golden State 138:133. Cassell byl nejpilnějším střelcem vítězů společně s Garym Paytonem, jehož trojka tři sekundy před koncem čtvrté čtvrtiny poslala zápas do nastaveného času. Obě opory Milwaukee daly celkem 28 bodů. Jiří Welsch se v sestavě Golden State neobjevil.

2. San Antonio421870,0
3. Minnesota402462,5