Rubriky:

Reprezentace

Proti Rumunům si vedli nejlépe Jiránek, Koller a Vachoušek

10. října 2004 14:20

Čeští fotbalisté v sobotním utkání s Rumunskem vybojovali první vítězství v kvalifikaci na mistrovství světa 2006. Jak si vedli svěřenci trenéra Karla Brücknera na letenském stadiónu? Přečtěte si hodnocení jednotlivých fotbalistů podle deníku Právo.

PETR ČECH 2
Jistota, i když moc ošemetných situací řešit nemusel. Pokusy spoluhráče z Chelsea Mutua ho zaskočit nemohly, nejvíc práce měl se střelou Panca, kterou vyrazil.
MARTIN JIRÁNEK 1
Nejlepší na hřišti. Po zákroku na něj se kopala penalta, hodně aktivní dopředu, nebál se vystřelit ani udělat kličku. V závěru zápasu zažehnal pohotovým zákrokem nebezpečí při obrovské šanci Marici.
RENÉ BOLF 2
Drží se zásady, že je lepší nic nevymýšlet a většinu míčů hraje z první. Někdy zbytečně. Dobrý ve vzduchu a až na jedno ukopnutí celkem jistý. Jen Mutu mu ke konci zápasu trochu motal hlavu.
TOMÁŠ UJFALUŠI 2
V sobotu večer vytvořil s Bolfem vyrovnanou stoperskou dvojici. Chybu neudělal, uhrál si svoje.
MAREK JANKULOVSKI 2
Pokračoval ve stabilně dobrých výkonech v reprezentaci. V defenzívě spolehlivý, ve hře dopředu ho tentokrát Jiránek trochu zastínil.
MAREK HEINZ 3-
Předvedl pár hezkých akcí, jenže jako krajní záložník tolik nebránil a zřejmě i proto ho trenér střídal. Cítí se spíš útočníkem a dozadu se mu očividně nechce. Soupeř toho využíval k rychlým výpadům po levé straně.
TOMÁŠ ROSICKÝ 2-
Možná až příliš se věnoval defenzívní činnosti. První půli nevýrazný, míče zbytečně rozehrával dozadu. Ale pak se zvedl a závěrečných 20 minut, to byla paráda.
TOMÁŠ GALÁSEK 2
Není tolik vidět, ale odvede obrovské množství černé práce. Nový kapitán šel mužstvu příkladem svým nasazením. Bylo znát, že hraje s obrovskou chutí.
ŠTĚPÁN VACHOUŠEK 1-
Velmi příjemné překvapení. Jako když mávne kouzelným proutkem. Ostych a nervozitu odhodil stranou. Bezchybný v defenzívě, která bývala jeho slabší stránkou. A dopředu taky hodně slušné. Klobouk dolů.
MILAN BAROŠ 2
Kdykoliv se řítil na branku, bylo z toho pro Rumuny nebezpečí. Má obrovskou rychlost, nechybí mu důraz, vytříbená technika, ale za útočníka mluví góly a ten nedal. Šancí měl dost. Dostal zbytečnou žlutou kartu.
JAN KOLLER 1-
V klíčovém okamžiku na sebe vzal jako správný mazák zodpovědnost a proměněnou penaltou ukončil střelecký půst českého týmu. Vyhrál spoustu soubojů, sklepával míče Barošovi a celkově sehrál velmi dobrý zápas.
LIBOR SIONKO 3
Asi by potřeboval víc času, aby něco ukázal. Rychlý jako blesk, ale celkově to bylo takové nijaké.
Jiří Jarošík a Radoslav Kováč nebyli hodnoceni, nastoupili až v závěru.

Zrušit