Rubriky:

Reprezentace

V nominaci jednadvacítky je i Krejčí, šanci na Euro ale neztratil

9. května 2012 12:25 - Praha

V nominaci trenéra české fotbalové jednadvacítky Jakuba Dovalila na zápasy evropské kvalifikace s Černou Horou a v Andoře na začátku června je i sparťanský záložník Ladislav Krejčí. Devatenáctiletý talent tím ale neztratil šanci na účast na seniorském evropském šampionátu v Polsku a na Ukrajině a podle Dovalila je stále možné, že se objeví v závěrečné nominaci na Euro, kterou v pondělí oznámí Michal Bílek.

 

Petr Horník, Právo

"V tuhle chvíli je to tak padesát na padesát. Může to mít ještě nějaký vývoj, ligové soutěže ještě neskončily a může se někdo zranit. Krejčí je zatím u nás, ale pokud se Michal Bílek rozhodne, že ho vezme, pojede s A-mužstvem," řekl Dovalil na dnešní tiskové konferenci v Praze.

Jeho kolega u dospělé reprezentace Bílek před několika dny připustil, že o nominaci Krejčího vážně uvažuje. Vicemistr Evropy do 19 let z loňského roku přitom zatím na první start v seniorském národním týmu čeká.

"Je to levák, kterých v týmu moc nemáme, dokáže se prosadit ve hře jeden na jednoho i v koncovce. Na jaře v lize to také potvrzuje, i v tomto mladém věku je oporou Sparty," prohlásil Bílek na Krejčího adresu.

Černá Hora je nevyzpytatelný sok

Dovalil na zápasy s Černou Horou a v Andoře povolal 20 hráčů do pole a tři brankáře. Jediným nováčkem je další devatenáctiletý sparťanský talent Tomáš Přikryl.

Čeští mladíci zatím procházejí třetí kvalifikační skupinou bez porážky a s deseti body vedou tabulku o skóre před Walesem, který odehrál o dva zápasy více. V nadcházejících zápasech chtějí prvenství stvrdit. "Všichni si přejeme, abychom Černou Horu porazili. Je to ale nepříjemný a nevyzpytatelný soupeř, který má hodně nepříjemné standardky," řekl Dovalil.

Černohorci navíc podle něj budou mít výhodu v tom, že jejich ligová soutěž se hraje až do konce května. "Naši hráči naopak nebudou ve stejném zatížení. Někteří zahraniční skončí 21. května, česká liga nám ale skončí za čtyři dny. Musíme to nějak sladit, abychom se dostali na stejnou vlnu," dodal Dovalil.

S Černou Horou se "lvíčata" utkají 1. června v Jablonci, 5. června pak nastoupí v Andoře.

Nominace české fotbalové reprezentace do 21 let na zápasy evropské kvalifikace s Černou Horou (1. června) a v Andoře (5. června):  
Post Jméno a příjmení Klub
Brankáři Marek Štěch West Ham
  Roman Valeš Jablonec
  Tomáš Koubek Hradec Králové
Obránci Pavel Čmovš Nijmegen
  Marek Kysela Inter Milán
  Tomáš Kalas Arnhem
  Michal Frydrych Ostrava
  Jan Lecjaks Young Boys Bern
  Milan Nitrianský Slavia
  Filip Novák Jablonec
  Tomáš Přikryl Sparta
Záložníci David Pavelka Slovácko
  Josef Hušbauer Sparta
  Vladimír Darida Plzeň
  Ladislav Krejčí Sparta
  Vlastimil Daníček Slovácko
  Egon Vůch Teplice
  Jan Kopic Jablonec
  Jan Navrátil Olomouc
  Marek Hanousek Dukla
Útočníci Stanislav Tecl Jihlava
  Jan Chramosta Mladá Boleslav
  Tomáš Wágner Plzeň
ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace