Rubriky:

Reprezentace

V nominaci fotbalové jednadvacítky na Slováky jsou hlavně nováčci

18. dubna 2013 15:23 - Praha

V nominaci fotbalové reprezentace do 21 let na přípravné utkání se Slovenskem se objevili jen tři hráči, kteří už mají v této věkové kategorii na kontě aspoň jeden start. Zbylých patnáct hráčů ještě za jednadvacítku nenastoupilo. Trenér Jakub Dovalil tak pokračuje ve zkoušení a vyhledávání hráčů směrem k evropskému šampionátu na domácí půdě v roce 2015.

 

Radek Malina, Právo

Za jednadvacítku z osmnácti dnes povolaných fotbalistů nastoupili jen slávista Luboš Tusjak, olomoucký Jakub Plšek a Milan Jirásek ze Senice. V minulé nominaci na březnové přípravné zápasy s Ukrajinou a Tureckem figuroval ještě brankář Michal Reichl, mezi tyče se ale nedostal.

"Je to další z přípravných zápasů a já jen znovu mohu konstatovat, že teď jsme ve fázi, kdy chceme dát prostor co největšímu počtu hráčů, tak abychom si udělili představu o jejich aktuální výkonnosti," uvedl pro svazový web Dovalil.

"Víceméně je to výběr juniorské ligy, těch hráčů, kteří třeba už trénují s áčkem svých týmů, ale do sestavy se ještě nedostávají," doplnil Dovalil pro ČTK.

Zatímco Češi nemusejí hrát kvalifikaci a v tomto roce chtějí vyzkoušet co nejvíc hráčů, pro Slováky bude středeční duel generálkou na vstup do kvalifikačních bojů. "Je to pro ně poslední test před kvalifikací. Z toho pohledu budou Slováci asi silnější, ale uvidíme, jak se s tím vypořádáme," dodal Dovalil.

Zápas v Kroměříži začne ve středu 24. dubna v 17:00.

Post Jméno a příjmení Klub
Brankáři Michal Reichl Olomouc
  Aleš Mandous Plzeň
Obránci Matěj Hanousek Dukla Praha
  Tomáš Jeleček Slovácko
  Marek Krátký Teplice
  Michal Jeřábek Dukla Praha
  Jaroslav Svozil Olomouc
  Petr Buchta Brno
Záložníci Milan Jirásek Senica
  Matěj Kyndl Plzeň
  Luboš Tusjak Slavia Praha
  Jakub Habusta Olomouc
  Jakub Plšek Olomouc
Útočníci Jan Mikula Slavia Praha
  Matěj Končal Plzeň
  Roman Haša Slovácko
  Jiří Vondráček Slavia Praha
  Tomáš Kunc Brno
ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace