Rubriky:

Reprezentace

René Bolf je ve Francii spokojený

7. února 2005 16:40 - PRAHA

V dobré náladě dorazil na pondělní sraz fotbalové reprezentace do pražského hotelu Praha obránce francouzského Auxerre René Bolf. Klub je na páté příčce tabulky s tříbodovým odstupem na druhé Lille. V přípravném utkání ve Slovinsku řízný bek opráší vzpomínky na svůj reprezentační debut, právě proti Slovinsku v srpnu 2000 poprvé oblékl dres národního celku.

 

archiv

Jak na téměř pět let starý zápas vzpomínáte?
Vzpomínky nejsou tak příjemné, prohráli jsme 0:1. Byl to sice můj reprezentační debut, ale v zápase jsme nic světoborného nepředvedli. Navíc jsme hráli doma v Ostravě, o to bylo vše nepříjemnější. Zůstaly ve mně rozporuplné pocity. Na premiéru v národním celku se těší každý fotbalista, stejné to bylo i u mě. Po prohře mi debut pěkně zhořkl.

Co od duelu se Slovinskem očekáváte nyní?
Je to příprava na kvalifikační dvojzápas s Finskem a Andorrou. Nevím přesně, jaké je tam počasí, ale prý stejné jako tady. Hřiště asi nebude moc kvalitní, ale uvidíme. Nevíme, co nás tam čeká. Je to ale příprava, takže podle toho se i zařídíme.

Z nominace vypadlo několik hráčů. Původně jste neměl nastoupit...
Trenér Brückner hned po zápase v Makedonii řekl, že bude chtít vyzkoušet hráče, kteří tolik v reprezentaci nenastupují. Hodně hráčů se ale zranilo, a tak povolal i mě. Vůbec mi to samozřejmě nevadí, rád jsem do reprezentace přijel.

Bavili jste se už o tom, co vás čeká ve Slovinsku?
Zatím vůbec ne. Taktická příprava na zápas bude až později.

Jak se vám daří ve francouzském Auxerre?
Naposledy jsme remizovali se St. Etienne 2:2, předtím prohráli 0:3 v Métách. Hlavně klopýtnutí doma nás mrzí. Osobně si nemám na co stěžovat. Věřím ale, že se moje výkony ještě zlepší.

Lyon má na čele tabulky už sedmibodový náskok. Může ho ještě někdo dostihnout?
Asi už ne, Lyon má hodně kvalitní a vyrovnaný kádr a vedení už si zřejmě podhlídá. I když šance pořád je, my s ním třeba hrajeme doma. V klubu je ale zatím spokojenost, počítáme s pohárem UEFA.

Tomáš Fliegl, Sport.cz