Rubriky:

Reprezentace

Dovalilův tým si v Rakousku zahraje se Salcburkem a Unterhachingem

26. srpna 2014 15:45 - Praha

Trenér fotbalové reprezentace do 21 let Jakub Dovalil nominoval třiadvacet hráčů na soustředění v Rakousku. Součástí budou i dva přípravné zápasy s kluby Red Bull Salcburk a SpVgg Unterhaching. Mladíci se připravují na evropský šampionát, který bude již v příštím roce hostit Česká republika.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Salcburk hraje o postup do Ligy mistrů. V prvním zápase play off porazil doma 2:1 Malmö, jež předtím vyřadilo Spartu. Dovalilův tým si v Salcburku zahraje v sobotu 6. září od 15:30, v úterý 9. září od 16:00 pak jedenadvacítka změří síly s týmem třetí bundesligy.

„V tomto reprezentačním termínu se velmi obtížně dojednávají soupeři, většina reprezentačních jedenadvacítek hraje ještě kvalifikaci. Zápasy s kluby nám ale poslouží vhodně při otestování toho, čemu se budeme na soustředění nejvíce věnovat. A to je nácvik přechodu do útoku. To se nám v posledních zápasech nedařilo," avizuje Jakub Dovalil.

Tým bude v Zell am See s výjimkou hracích dnů trénovat a čas bude věnovat i upevňování vazeb v kolektivu. Jde o první z pěti přípravných bloků, které má trenér Jakub Dovalil před startem evropského šampionátu k dispozici. Další budou následovat v říjnu, v listopadu a v březnu a vše zakončí soustředění v květnu.

Začíná fáze zužování kádru

„Po období testování a vybírání přecházíme do fáze zužování kádru. Důkladně s kolegy sledujeme hráče. Jsme rádi, že hodně jich nastupuje pravidelně v lize a někteří patří k tahounům svých mužstev. To například platí o Zmrhalovi a Hrubešovi ze Slavie nebo brankářích Koubkovi a Pavlenkovi. Do Rakouska bohužel nemohou jet zranění Masopust, Přikryl a Trávník, kterému vyšel start Synot ligy výborně. Nejedou s námi pochopitelně ani hráči, kteří jsou momentálně v nominaci áčka," vysvětluje kouč Dovalil.

V týmu naopak nechybějí dva hráči z německých klubů. Ondřej Petrák z Norimberku a Tomáš Kalas z Kolína nad Rýnem.

Nominace na soustředění v Rakousku:   
Hráč Klub Starty Branky
Brankáři   
Karel Hrubeš Slavia 0 0
Tomáš Koubek Hradec Králové 10 0
Jiří Pavlenka Ostrava 3 0
Obránci   
Jan Baránek Ostrava 3 0
Jakub Brabec Sparta 7 0
Vladimír Coufal Liberec 1 0
Matěj Hanousek Dukla 7 1
Tomáš Holeš Hradec Králové 6 0
Matěj Hybš Sparta 5 0
Jakub Jugas Brno 6 0
Tomáš Kalas Kolín nad Rýnem 13 0
Záložníci   
Aleš Čermák Hradec Králové 1 0
Martin Frýdek Liberec 4 0
David Houska Olomouc 6 0
Adam Jánoš Jihlava 7 0
Vojtěch Kubista Jablonec 2 0
Jiří Mareš Příbram 3 1
Ondřej Petrák Norimberk 4 1
Jiří Skalák Mladá Boleslav 8 0
Jan Sýkora Brno 0 0
Jaromír Zmrhal Slavia 9 1
Útočníci   
Michal Krmenčík Dukla 4 2
Lukáš Stratil Příbram 5 2
dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace