Výhrou nad Arménií se jednadvacítka přiblížila baráži

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

O něco blíže jsou baráži o postup na mistrovství Evropy čeští fotbaloví reprezentanti do 21 let. Ve středu totiž česká lvíčata porazila v Uherském Hradišti Arménii vysoko 6:0 a v tabulce skupiny se posunuli na první místo. Tam mají jednobodový náskok před Nizozemskem. O postupu na šampionát se bude rozhodovat v listopadu.

Ilustrační foto.

Trenér Ladislav Škorpil udělal oproti poslednímu utkání v Rumunsku dvě změny v sestavě. Ve středu zálohy nastoupil místo distancovaného Magery Svěrkoš, který se vrátil po trestu za dvě žluté karty. Na levém kraji zálohy pak dostal Limberský přednost před Pudilem.

Naopak soupeř přivezl zcela jiné mužstvo než to, které čeští hráči v prvním zápase porazili 4:0. V arménském týmu se z loňské listopadové sestavy objevil pouze záložník Davtijan, na lavičku náhradníků usedli brankář Gasparjan a obránce Petrosjan. První gól v šestnácté minutě

Domácí začali tlakem, ovšem do zakončení je soupeř dlouho nepouštěl. Poprvé zasahoval brankář Harutjunjan až ve 12. minutě po Kadlecově hlavičce. O dvě minuty později po průniku Rilkeho a jeho střele z úhlu jen vyrazil míč nad sebe, ale obránci z brankové čáry odvrátili na roh. V 16. minutě však po Svěrkošově střele odvrátili Arméni míč jen k Papadopulosovi a ten přízemní střelou ze čtrnácti metrů otevřel skóre.

Čeští hráči měli jasnou herní převahu, soupeř se za půlicí čáru dostával jen ojediněle a brankář Grigar byl téměř bez práce. Domácí celek byl fotbalově lepší, hosté své nedostatky nahrazovali rychlostí, důrazem a bojovností.

Hubníkova hlavička mířila nad, naopak po Latkově chybě měl Tadevosjan v 32. minutě na kopačce vyrovnání, z dobré pozice však přestřelil. Krátce nato mohl podruhé skórovat Papadopulos, ale po rohu a skrumáži mířila jeho rána těsně vedle, takže do kabin šel domácí celek s hubeným jednogólovým vedením. Zářili Papadopulos a Svěrkoš

Krátce po přestávce namířil Svěrkoš tvrdou ránu z trestného kopu těsně vedle, až pak konečně přišly další branky. Před hodinou hry poslal Svěrkoš centr na hlavu Papadopulose a ten zvýšil, už o minutu později pak po dalším centru přidal Bednář třetí gól.

V 63. minutě viděl po druhé žluté kartě červenou Safarjan a rušnou pětiminutovku zakončil Limberský, jenž po Svěrkošově akci zamířil do odkryté brány počtvrté. Český celek už hrál v pohodě a hostující obrana byla v plné permanenci. Aktivitou hýřil hlavně Svěrkoš, ale jeho dělovka těsně minula cíl.

Pátý gól zařídili střídající hráči. Mikolandovu přihrávku usměrnil na nabíhajícího Jirsáka jeden z hostujících obránců a Jirsák měl sám před brankářem dost času. Jasnou výhru pak završil tentýž hráč v devadesáté minutě šestou brankou.

ČR - Arménie 6:0 (1:0)
Branky: 16. a 59. Papadopulos, 77. a 90. Jirsák, 60. Bednář, 64. Limberský. Rozhodčí: Krajnc - Kogej, Zirnstein (všichni Slovin.). ŽK: Kaufman - Safarjan, Čarabaghcjan, Hovhannisjan. ČK: 63. Safarjan. Diváci: 2168.
ČR: Grigar - Kaufman (62. Knakal), R. Hubník, Latka, Kadlec - Rilke, Svěrkoš, Hušek, Limberský - Bednář (71. Mikolanda), Papadopulos (65. Jirsák). Trenér: Škorpil.
Arménie: Harutjunjan - Chačatrjan (57. A. Petrosjan), Čilingarjan, Safarjan, Arakeljan - Pačajan, Hovhannisjan (77. Sargisjan), Davtian, Vardazarjan - Tadevosjan, Čarabaghcjan. Trenér: S. Petrosjan.