Rubriky:

Reprezentace

Jedničku si zasloužili jen Blažek s Polákem

8. září 2005 09:26

Brankář Jaromír Blažek, jenž v duelu s Arménií nahradil zraněného Petra Čecha, a střelec dvou gólů Jan Polák byli jedinými českými fotbalisty, kteří si za svůj výkon v duelu s Arménií odnesli nejlepší vysvědčení. Naopak nejhorší známky se dočkal kapitán Tomáš Galásek, který spáchal několik hrubých chyb.

JAROMÍR BLAŽEK 1
Dobrého brankáře dělá i to, když předvede za celý zápas jeden skvělý zákrok. A to splnil stoprocentně v první půli, kdy vychytal sólo Hakobjana.
ZDENĚK GRYGERA 3
Jistotou zrovna neoplýval, ve hře dopředu hodně špatný, jeho přihrávky nenacházely adresáta. Ve druhé půli ožil, začala fungovat spolupráce s Poborským.
DAVID ROZEHNAL 3
Nevyvaroval se několika minel, hlavně v první půli vypadal hodně nervózně. Jistější ve vzduchu než po zemi.
TOMÁŠ UJFALUŠI 3
Párkrát zachránil hrubky svých spoluhráčů v hodině dvanácté. Ale s rozehrávkou měl velké problémy. Po přestávce při gólu soupeře zaspal.
KAREL POBORSKÝ 2
K ideálu měl jeho výkon daleko, ale lepšil se minutu od minuty. Vymyslel pár svých chytrých akcí, při kterých muselo srdce zaplesat, jenže zahrávání standardek drhne.
TOMÁŠ GALÁSEK 4
Nebyl to jeho zápas. U všeho byl pozdě, v první půli mohl po obrovské chybě děkovat Blažkovi. Po vystřídání Rozehnala se přesunul na nezvyklý post středního obránce.
MAREK HEINZ 2
V prvním poločase tragický. Nevěděl, co má hrát, po přestávce šel rapidně nahoru, dal gól a po něm pookřál. Začal si dovolovat daleko víc.
JAN POLÁK 1
Aktivní při střelbě, dal dva góly, z toho jeden výstavní. Tlačil se do rozehrávky, což úplně není jeho doména. Po chybě nabídl šanci soupeři, ale celkově nejplatnější hráč na hřišti.
RUDOLF SKÁCEL 3
Začátek měl dobrý, vyšlo mu pár centrů, ale postupně se úplně vytratil. Možná i proto, že se hrálo méně po stranách a dostával málo míčů od beků.
JAN KOLLER 3
Gól nedal. Sice dřel, vyhrával souboje a burcoval mančaft, ale to je na útočníka jeho kalibru proti takovému soupeři málo.
MILAN BAROŠ 3
Jednu branku si připsal, ale míč se k němu odrazil se štěstím. Jinak se utápěl v kličkách, v první půli nebojoval a spoustu šancí zazdil.
VLADIMÍR ŠMICER 2
Na hřiště vletěl jako hurikán, hned se dostal do šance a hýřil kreativitou. Občas se zapomínal při bránění, ale jeho elán hru českého týmu oživil.
TOMÁŠ SIVOK 3
Nastoupit do rozjetého expresu už nebyl problém. Moc vidět nebyl, nic nevymyslel, ale ani nezkazil.
TOMÁŠ JUN - nehodnocen, nastoupil v 80. min.

Právo

Zrušit