Rubriky:

Reprezentace

Do jednadvacítky se vrací Trojan, pro zranění chybí trio opor

29. září 2005 14:24 - PRAHA

Záložník druholigové německé Bochumi Filip Trojan se po téměř roční pauze zaviněné zraněním kolena vrací do fotbalové reprezentace do 21 let, kterou v říjnu čekají poslední dvě utkání evropské kvalifikace proti Nizozemsku a ve Finsku. Českým mladíkům stačí k jistotě postupu do listopadové baráže získat jeden bod.

Trenér Ladislav Škorpil bude v kvalifikačním finiši postrádat tři stabilní hráče. Poraněné koleno vyřadilo ze hry kapitána a záložníka Tomáše Sivoka i útočníka Romana Bednáře, který se ve středu podrobil artroskopii a nestihne asi ani listopadovou baráž, pokud do ní Češi postoupí.

Dlouhodobě mimo hru pravděpodobně bude i Sivok. "Se Sivokem jsem ale stejně moc nepočítal vzhledem k jeho pravděpodobné nominaci do A-týmu," uvedl na dnešní tiskové konferenci v Praze Škorpil. Zranění kotníku zase vyřadilo ze hry útočníka West Hamu Petra Mikolandu, jenž tráví měsíční hostování v týmu čtvrté ligy Northamptonu.

Do týmu se naopak vrací rekonvalescent Trojan. Ten se v Bochumi začíná dostávat do hry a jako střídající hráč naskočil do dvou posledních utkání proti Drážďanům a Offenbachu. "Mluvil jsem s ním. Prý se cítil dobře, což je pozitivní zpráva," uvedl Škorpil na adresu hráče, který za jednadvacítku nastoupil naposledy loni v listopadu v Makedonii.

Poprvé od června se v nominaci objevil i záložník Milan Petržela ze Slovácka. Ten minulé zápasy vynechal kvůli onemocnění příušnicemi, ale za Slovácko nastoupil v posledních třech ligových kolech.

Jednadvacítka se sejde v pondělí v Kosmonosech, v pátek 7. října v Mladé Boleslavi přivítá Nizozemsko. O čtyři dny později se s kvalifikací rozloučí ve Finsku.

Nominace:
Brankáři: Antonín Buček (Ostrava, 1 start v jednadvacítce/0 branek), Tomáš Grigar (Sparta Praha, 12/0),
obránci: Roman Hubník (Olomouc, 8/0), Michal Kadlec (Sparta, 13/1), Josef Kaufman (Teplice 12/0), Martin Klein (Teplice, 11/0), Martin Knakal (Plzeň, 2/0), Martin Latka (Slavia Praha, 14/0),
záložníci: Luboš Hušek (Jablonec, 3/0), Tomáš Jirsák (Teplice, 6/2), David Limberský (Plzeň, 7/1), Lukáš Magera (Ostrava, 10/2), Milan Petržela (Slovácko, 11/0), Daniel Pudil (Liberec, 2/0), Filip Trojan (Bochum, 16/3),
útočníci: Michal Papadopulos (Ostrava, 11/3), Emil Rilke (Teplice, 6/0) Václav Svěrkoš (Borussia Mönchengladbach, 18/6).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace