Rubriky:

Reprezentace

Do nominace jednadvacítky se nevešli Polom, Hrubý, Vávra a Holeš

7. června 2015 14:41 - Kaprun

Do konečné nominace české fotbalové reprezentace do 21 let na domácí mistrovství Evropy se nevešli stoper Dukly Roman Polom, záložník Slavie Robert Hrubý, brněnský útočník Stanislav Vávra a bek Tomáš Holeš z Hradce Králové. Trenér Jakub Dovalil si nechal v mužstvu Jiřího Skaláka, který se uzdravuje po operaci nohy, i tři hráče z A-týmu Pavla Kadeřábka, Ladislava Krejčího a Václava Kadlece. Už dříve ze širší nominace vypadl Matěj Vydra, kterého neuvolnil Watford.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Všichni hráči, kteří nejsou na soupisce, se budou nadále připravovat s týmem pro případ, že by se někdo zranil. V neděli je sice uzávěrka soupisek, ale do začátku turnaje lze kvůli zranění seznam 23 jmen změnit.

"Zdůraznili jsme všem čtyřem, že nadále jsou v týmu, budou se s námi do konce soustředění připravovat. Nechceme nic špatného přivolávat, ale může dojít ke zranění. V takovém případě UEFA na to pamatuje a umožňuje na základě lékařského nálezu výměnu nominovaného hráče až do zahájení turnaje," řekl manažer výběru do 21 let Jaromír Šeterle.

Největším překvapením je nominace Jana Klimenta z Jihlavy, který před soustředěním v Rakousku nikdy v jednadvacítce nebyl. Svými výkony v závěru ligové sezóny i gólem a asistencí v sobotní přípravě s Ukrajinou si však řekl o šanci na úkor dodatečně povolaného Vávry.

Dovalil počítá s výpomocí Kadeřábka

Největší konkurence v týmu byla v obraně, na což doplatili Polom s Holešem. A to i kvůli tomu, že Jakub Jugas je schopný hrát na pravém beku i stoperu. Středního obránce mohou hrát také záložníci Ondřej Petrák a Ladislav Takács. Ve středu zálohy se nedostalo na Hrubého, který patřil mezi nejmladší hráče výběru.

"Není to lehké rozhodování. Museli jsme zohlednit několik faktorů: výkonnost v sezóně, výsledky detailního pozorování během utkání, ale třeba i konkurenci na daných postech," řekl trenér Dovalil.

Vyřazení Holeše mimo jiné znamená, že trenér Dovalil stoprocentně počítá s výpomocí nejlepšího hráče české ligy Kadeřábka, který se k týmu připojí podobně jako Kadlec a Krejčí v sobotu 13. června po návratu z kvalifikačního utkání A-týmu na Islandu. Jednadvacítka se z Rakouska vrací do Prahy ve středu 10. června a do turnaje vstoupí 17. června duelem s Dánskem.

Konečná nominace české fotbalové reprezentace do 21 let na mistrovství Evropy:    
Post Jméno a příjmení Klub Počet startů Branky
Brankáři Tomáš Koubek Hradec Králové 13 0
  Jiří Pavlenka Ostrava 6 0
  Michal Reichl Olomouc 1 0
Obránci Jan Baránek Plzeň 7 0
  Jakub Brabec Sparta Praha 11 0
  Jakub Jugas Brno 9 0
  Matěj Hanousek Dukla Praha 12 1
  Matěj Hybš Jihlava 9 0
  Tomáš Kalas Middlesbrough 20 0
  Pavel Kadeřábek Sparta Praha 4 0
Záložníci Martin Frýdek Liberec 8 0
  David Houska Olomouc 13 0
  Ladislav Takács Teplice 5 1
  Lukáš Masopust Jablonec 8 0
  Ondřej Petrák Norimberk 10 1
  Tomáš Přikryl Dukla 10 2
  Michal Trávník Slovácko 7 2
  Jaromír Zmrhal Slavia Praha 16 1
  Jan Kliment Jihlava 1 1
  Ladislav Krejčí Sparta Praha 6 0
  Adam Jánoš Jihlava 9 0
Útočníci Václav Kadlec Sparta 13 7
  Jiří Skalák Mladá Boleslav 14 1
ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace