Fotbalistky vyhrály v kvalifikaci MS v Portugalsku

LISABON

Česká fotbalová reprezentace žen zvítězila v sobotním kvalifikačním utkání o postup na mistrovství světa v Lisabonu nad domácím Portugalskem 3:0. Všechny branky padly v prvním poločase, po přesných střelách Lucie Martínkové a Pěničkové přidala třetí gól hlavou Chlumecká.

V druhé půli pak už český tým jen v poklidu udržoval tříbrankový náskok. "Jsem spokojen, vytvořili jsme si výbornou výchozí pozici do jarní části kvalifikace," řekl kouč Dušan Žovinec spolupracovníkovi ČTK.

Z pětičlenné kvalifikační skupiny, v níž jsou i úřadující vicemistryně světa Švédky, se na šampionát v roce 2007 do Číny probojuje jen vítěz. Právě proti Švédsku nastoupí Žovincovy svěřenkyně v prvním jarním zápasu, dosud neporažené celky se utkají 22. dubna v Česku.

Portugalsko - ČR 0:3 (0:3)
Branky: 15. Martínková, 39. Pěničková, 40. Chlumecká. Rozhodčí: Robinová (Fr.). Diváci: 100.
Sestava ČR: Pincová - Ciglbauerová, Berthodová, Hoferková, L. Martínková - Mouchová (85. I. Martínková), Kladrubská, Pěničková, Danielová (58. Došková) - Chlumecká, Ščasná.