Rubriky:

Reprezentace

Téma Limberský tabu. Trenér Vrba mluvil jen o hráčích, kteří v jeho nominaci jsou

30. září 2015 09:59 - Praha

Téma Limberský bylo tabu. Tedy tabu bylo pro reprezentačního trenéra Pavla Vrbu, když oznamoval jednadvacetičlennou nominaci na kvalifikační zápasy o EURO 2016 proti Turecku (10. října v Praze) a Nizozemsku (13. října v Amsterdamu). Konstatoval pouze, že Limberského, jenž s alkoholem v krvi havaroval, nenominoval. Tečka, konec, další otázky o důvodech nepřipustil, ba dokonce pohrozil, že z tiskové konference odejde, pokud by přece jen padly. Proto mluvil jen o hráčích, kteří se v jeho nominaci objevují, a záměrech, jež v kvalifikačních duelech má.

 

Ints Kalnins, Reuters

O ABSENCI LIMBERSKÉHO - Protože není nominovaný. Protože jsem se rozhodl, že ho nebudu nominovat.

O DŮVODECH, PROČ SE TAK ROZHODL - Ještě jedna otázka na Limberského a jdu pryč. Buď je tiskovka o nominaci, o kvalifikaci, nebo je to tiskovka o Limberském. Pokud je to o Limberském, já jdu pryč.

O SLIBU, KTERÝ DAL FANOUŠKŮM V ŽIVÉM VYSÍLÁNÍ, ŽE SE DOZVÍ, JAKÉ KROKY VUČI LIMBERSKÉMU PODNIKNE - Když napíšete, jaká je nominace, tak to veřejnost pochopí.

O PODOBĚ KÁDRU - Nominace je obdobná, jako na předchozí zápas s Lotyšskem, změny nejsou velké. Objevují se v ní Plašil s Necidem, kteří byli zranění, vypadl naopak Kolář, který je zraněný nyní.

O MOTIVACI - Hráčům nemusíme nic říkat, natož je motivovat. Hrajeme proti mužstvům Turecka a Holandska a v nich se ukáže, jakou mají kvalitu. Zvláště, když někteří dostanou větší prostor, než dostávali. Podle mého jde o ideální dvojzápas.

O ČECHOVI - Hned po postupu v Lotyšsku jsem říkal, že teď dostanou příležitost i jiní hráči, což se týká i brankářů. Chci, aby Vaclík chytal i kvalifikaci, takže proti Turecku a Holandsku dostanou příležitost dva gólmani.

O ROSICKÉM - Připravuje se individuálně a ještě pořád netrénuje naplno, takže má pořád tréninkový deficit. Až odehraje nějaké minuty za Arsenal, počítám s tím, že se v nominaci objeví.

O PETRŽELOVI - V poslední době procitl a hrál velice dobře. V zápase dvou českých pohárových zástupců v Evropské lize Plzně s Libercem patřil k nejlepším a řekl si o nominaci.

O NOVÁKOVI - Jsem rád, že po odchodu z Jablonce hraje v Dánsku pravidelně a že si v klubu získal pozici. I to je pro mě signál.

O NECIDOVI - Dal několik gólů, sleduji jeho mužstvo kvůli Sivokovi, který do hry zatím nezasáhl. Čekají nás dvě těžká utkání a chceme jich využít ke zkoušení některých hráčů ve větším časovém prostoru. Zvažovali jsme i povolání Bednáře, jenže se zranil.

O TOM, KTERÉHO ZE SOUPEŘU BY RADĚJI VIDĚL NA EURO - Je mně to úplně jedno. Pracoval jsem na zápasech Turků s Holanďany, v nichž Turci v Nizozemsku remizovali a doma vyhráli, i když soupeř byl fotbalovější. Ten z nich, kdo skončí v naší skupině třetí, na mistrovství Evropy postoupí. Proto si vážím, že jsme se dostali před mužstva, která byla jasným favoritem naší skupiny.

zp, Sport.cz

Co měla znamenat Vrbova pohrůžka, že odejde z tiskovky, když budou padat dotazy na Limberského?

Zrušit


Časová osa: Reprezentace