Rubriky:

Reprezentace

Proč hořel Schumacherův monopost, ptá se FIA

19. května 2003 16:19 - SPIELBERG

Vedení Mezinárodní automobilové federace (FIA) hodlá vyšetřit, proč se v nedělní Velké ceně Rakouska vznítil při zastávce v boxech monopost Michaela Schumachera, když mu mechanici Ferrari doplňovali palivo. Vše se obešlo bez zranění, plameny se podařilo okamžitě uhasit. Schumacher pak pokračoval a vybojoval třetí vítězství v řadě.

 

ČTK/AP

"Předběžná šetření naznačují, že problém způsobilo nahromadění malého množství paliva ve spojovacím článku nádrže ferrari. Důvod jeho vznícení ale zatím není znám," uvedl mluvčí automobilové federace. "FIA úzce spolupracuje s Ferrari a výrobcem čerpacího zařízení Intertechnique, abychom zjistili příčiny incidentu," dodal.

Na zařízení, kterým všechny týmy doplňují během závodů palivo, si už dříve některé stáje stěžovaly. Často totiž mají s čerpáním či následným odpojením hadice problémy a zastávky v boxech se tak někdy výrazně protáhnou. Krátce před Schumacherovým vznícením měl v neděli problémy i jeho stájový kolega Rubens Barrichello, který se v boxech zdržel dvacet vteřin, než se mechanikům podařilo čerpací zařízení odpojit.

Šéf Ferrari Jean Todt se i přes poslední vážný incident společnosti Intertechnique zastal. "Když porovnáte, kolikrát doplňujete palivo a kolikrát máte problémy, myslím, že dostanete docela dobrý výsledek," řekl.

ČTK

Zrušit