Rubriky:

Reprezentace

Z nominace na ME v Polsku vypadl zraněný Matějů, nahradí ho Havlík

17. června 2017 12:04 - Katovice

Z nominace fotbalové jednadvacítky na mistrovství Evropy v Polsku vypadl před nedělním úvodním duelem základní skupiny s Německem zraněný pravý obránce Aleš Matějů, který si při pátečním tréninku v Katovicích poškodil zadní stehenní sval. Místo něj trenér Vítězslav Lavička povolal záložníka Marka Havlíka.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jednadvacetiletý Matějů se zranil při jedné z posledních akcí na tréninku. "Po kompletním vyšetření byla zjištěna trhlina ve svalu, která neumožní maximální zatížení. Léčba takového zranění může trvat řádově několik týdnů," uvedl v tiskové zprávě lékař českého týmu Petr Novák.

Matějů by pravděpodobně v úvodním duelu s Německem nastoupil v základní sestavě. Odehrál téměř celou kvalifikaci a na kontě má v jednadvacítce dvanáct startů a jeden gól. Na pravém kraji obrany ho může nahradit Michal Sáček nebo jeden z levých beků Milan Havel či Daniel Holzer.

"Jedná se o komplikaci z hlediska týmu i hráče. Došlo k tomu v závěru tréninku bez cizího zavinění. Takové situace fotbal přináší," řekl Lavička.

Podle regulí turnaje může být zraněný hráč se souhlasem UEFA nahrazen před prvním zápasem jiným. Trenéři vybrali záložníka Slovácka Havlíka, jenž se na rakouském soustředění před ME nevešel do konečné nominace.

"Hrál několik zápasů v kvalifikaci, byl s námi na rakouském kempu a byl připraven, pokud by případ, který nyní řešíme, nastal," doplnil kouč Lavička.

Vedle zápasu s Německem se český celek v základní skupině šampionátu utká s Itálií a Dánskem. Všechny duely odehraje v Tychách.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace