Rubriky:

Reprezentace

Češi vstupují do Elitní ligy organizované Německem

31. srpna 2017 15:28 - Praha

Česká fotbalová reprezentace do 20 let vstupuje do nové éry. Německo ji pozvalo do Elitní ligy, kterou organizuje pro osm vybraných zemí Evropy. Svěřenci trenéra Karla Krejčího tak v následujícím roce budou mít možnost poměřit síly s tradičně silnými zeměmi Portugalskem, Anglií, Itálií, Nizozemskem, Polskem, Švýcarskem a pořádajícím Německem.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Dosud byl tento ročník trochu bezprizorní, ale Němci zorganizovali soutěž, která všechno napraví. Bude se hrát v reprezentačních termínech FIFA a těmto ročníkům mohou zápasy hodně přinést," věří manažer českých reprezentací Jaromír Šeterle.

Prvním soupeřem českého výběru bude už dnes večer Portugalsko, které v původně oznámené osmičce nahradilo Francii. Hrát se bude na jeho hřišti v Abrantes. Následně 4. září přivítají čeští mladíci v Praze na Julisce Německo, vstup je zdarma. Doma se představí také proti Polsku a Itálii, ven jedou vedle Portugalska ještě do Nizozemska, Švýcarska a Anglie.

"Samozřejmě vytváříme nové mužstvo z hráčů ročníku 1997, kteří už ve dvacítce působili loni. K nim přibyli hráči ročníku 1998, kteří uspěli v červenci s devatenáctkou na mistrovství Evropy v Gruzii. Soutěž bude velice náročná a kvalitní, pro nás všechny představuje obrovskou prověrku," říká trenér české dvacítky Karel Krejčí pro fotbal.cz.

"Portugalsko i Německo patří v mládežnických kategoriích k absolutní špičce, takže nás prověří ve všech směrech. Máme tady hráče, kteří jsou zajímaví, mají zkušenosti s dospělým ligovým fotbalem i mládežnickým reprezentačním. Přestože se mužstvo teprve vytváří, tak věřím, že se budeme prezentovat poctivým fotbalem a budeme rovnocenným soupeřem," hlásí Krejčí z portugalského města Rio Maior.

Sedm kvalitních přátelských zápasů

Aktuální ročník hráčů narozených v roce 1997 a mladší má zajištěno sedm kvalitních přátelských zápasů, které se zároveň počítají do tabulky Elitní ligy a následně bude oznámen vítěz.

"Rozšíření je důležitým krokem. Skutečnost, že se spojilo osm nejlepších evropských zemí, ukazuje, že tento krok je potřeba. Těším se na špičkové a vzrušující zápasy, které výrazně zvýší zájem o týmy do 20 let, které dosud byly v ústraní," řekl sportovní ředitel německého svazu Horst Hrubesch.

Základ výběru trenéra Karla Krejčího, který je zároveň asistentem u jednadvacítky, jsou hráči, kteří v létě postoupili do semifinále mistrovství Evropy do 19 let jako Matěj Chaluš, Alex Král, Filip Havelka či Daniel Turyna. Ti jsou ale ročník 1998, takže mohou být doplněni hráči o rok staršími, jako jsou Jan Kuchta, David Štěpánek, Josef Kvída nebo Jiří Klíma.

dos, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace