Ronaldo se dvakrát trefil, Inter Milán dosáhl rekordní výhry

MILÁN

Nová akvizice AC Milán, brazilský fotbalový kanonýr Ronaldo se poprvé střelecky prosadil. Ve 24. kole italské ligy pomohl dvěma góly k výhře svého týmu na hřišti Sieny v poměru 4:3. Útočník přišel na San Siro ze španělského velkoklubu Realu Madrid, jehož kouč Capello již pro hráče neměl v sestavě místo.

Domácí Siena vyrovnala v 89. minutě díky druhé trefě Maccaroneho na 3:3, rozhodnutí vzal na sebe v nastavení hostující Ambrosini. Milánští dohrávali utkání bez vyloučeného Brocchiho, a to se jim také málem stalo osudným v honbě za plným bodovým ziskem. AC se před zbývajícími utkáními 24. kola posunulo na čtvrtou příčku.

Vedoucí celek italské ligy Inter Milán překonal rekord v počtu vítězství v řadě. Ten měl dosud hodnotu patnácti úspěšně zvládnutých utkání, což se kromě Interu podařilo ještě španělskému Realu Madrid a německému Bayernu Mnichov. O překonání historického zápisu se postaral Burdisso, který vstřelil jedinou branku v utkání proti třináctému celku tabulky z Cagliari.

AS Řím, druhý tým italské Serie A, podlehl na hřišti čtvrtého Empoli také jedinou brankou. Tu vstřelil již v páté minutě domácí Pozzi. V závěru zápasu sice Empoli dohrávalo bez jednoho muže v poli, na stavu se však již do závěrečného hvizdu nic nezměnilo.

Itálie - 24. kolo
Siena - AC Milán 3:4 (31. a 89. Maccarone, 19. Vergassola - 16. a 81. Ronaldo, 29. Oliveira, 90. Ambrosini), Inter Milán - Cagliari 1:0 (11. Burdisso), Empoli - AS Řím 1:0 (5. Pozzi).