Rubriky:

Itálie

Dřevařskou firmu, do níž dal Nedvěd milióny, nikdo nevydražil

31. května 2007 12:05 - PLZEŇ

Ani druhá letošní dražba dřevařského areálu akciové společnosti Ma-floor v Blovicích, do níž investoval desítky miliónů korun fotbalista Pavel Nedvěd, nebyla úspěšná. Plně vybavenou firmu, kde na podzim 2005 skončila výroba podlah, oken, dveří a domků, nechtěl za 17 miliónů korun nikdo.

 

PRÁVO/Petr Hloušek

Správce Ma-flooru Pavel Tatíček řekl, že na dvě prohlídky přišla jen jedna firma z jiného oboru; ta se ale do dražby nepřihlásila. Ma-floor zbankrotoval kvůli předlužení loni v červnu.

"Dražbu budeme zřejmě opakovat do poloviny července," řekl Tatíček. Cena bude nižší, rozhodne o ní věřitelský výbor. V březnu se tříhektarový areál, kde ještě počátkem tohoto desetiletí pracovala stovka lidí, nabízel za 18,7 milionu korun. Dnešní vyhlašovací cena byla 16,99 miliónu. Další dražební termín bude zřejmě 12. července. Záleží na tom, zda správce stihne schválit soudem novou cenu a zpracovat dražební vyhlášku, která musí viset na centrální adrese 30 dnů před dražbou.

"Zájem bychom měli tak za 11 miliónů korun," řekl podnikatel, který byl na dražbě sondovat pro svého kolegu z Trutnova, jenž pracuje ve zpracování dřeva. Správce uvedl, že takový cenový skok nelze očekávat. Dodal, že se mu dnes ozval další regionální zájemce z oboru.

Výroba by mohla začít zítra

"Je to jeden z nejlepších výrobních areálů v konkurzu, který jsme za 17 let naší existence prodávali. Výroba by tam mohla začít zítra," řekl Petr Otte z plzeňské realitní kanceláře Pubec, která dražbu organizovala. Je připojen na všechny sítě a po celou dobu od ukončení výroby je hlídán. Problémem je, že leží téměř 15 kilometrů od dálnice D5 na Prahu a Rozvadov.

Závazky podniku dosahují desítek miliónů korun. Podle informací ČTK uplatňuje Nedvěd pohledávku 15 miliónů korun formou zástavního práva. "Tu ale popřel další konkurzní věřitel. Zatím nemám informace, zda ji (Nedvěd) žaluje u soudu," uvedl správce. Pokud by soud fotbalistovo zástavní právo uznal, stal by se Nedvěd přednostním věřitelem.

Ma-floor se nevzpamatoval z nevydařené zakázky ve Francii z roku 2004; tehdy nedostal zaplaceno za dodávku srubů.

Ve firmě se základním kapitálem 18 miliónů korun, která funguje od roku 2001, Nedvěd jako akcionář nefiguruje. Členem představenstva byl do loňského července jeho manažer Zdeněk Nehoda a členem dozorčí rady Nedvědův právník Bronislav Šerák. Záložník Juventusu Turín údajně investoval do Blovic celkem 37 miliónů korun.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..