Rubriky:

Itálie

Podle finanční komise neměl Inter hrát předloňský ročník Serie A

20. června 2007 17:42 - MILÁN

Titul pro mistra italské fotbalové ligy ze sezóny 2005/2006 nosí smůlu. Nejdříve byl jeho původní držitel Juventus Turín poslán za korupci do druhé ligy, Inter Milán, kterému byl následně administrativně přidělen, nyní čelí obvinění z finančních podvodů. Podle komise Covisoc, jež má na starosti kontrolu financí italských klubů, neměl milánský klub ve zmiňovaném ročníku vůbec dostat prvoligovou licenci.

Covisoc ve středečním prohlášení uvedl, že šéf Interu Massimo Moratti a viceprezident konkurenčního AC Milán Adriano Galliani při transferech udávali vyšší přestupové částky, aby mohli vykázat dostatečný zisk pro udělení licence pro účast v nejvyšší soutěži. Oba funkcionáři jsou vyšetřováni.

"Kdyby Inter přiznal skutečné částky, získané za prodané fotbalisty, neměl by dost peněz na to, abychom ho nechali hrát v lize," uvedl Covisoc. Vedení Interu obvinění popřelo.

ČTK

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..