Fiorentina v deseti nestačila na Palermo

ŘÍM

Fotbalisté Fiorentiny propásli možnost posunout se na třetí místo tabulky italské ligy. Celek, v jehož obraně se v sobotu neobjevil český reprezentant Tomáš Ujfaluši, totiž prohrál na hřišti Palerma 0:2.

Hosté prohrávali od 17. minuty po gólu Fabrizia Miccoliho a jejich naděje na zvrat jim v 68. minutě sebralo svalové zranění Alessandra Gamberiniho. Kouč Cesare Prandelli totiž předtím už využil všechny možnosti střídání a Fiorentina proto dohrávala v deseti. Domácím se podařilo přesilovku zúročit devět minut před koncem, kdy se prosadil Fabio Simplicio.

Ve druhém sobotním duelu porazilo Lazio doma 2:0 Catanii a posunulo se na dvanácté místo. Do vedení dostal římský klub už v osmé minutě Rocchi, pojistku vstřelil minutu před koncem Panděv.