Mladík Mazuch pomohl Fiorentině k postupu v poháru

ŘÍM

Osmnáctiletý obránce Ondřej Mazuch si podruhé zahrál v soutěžním utkání za Fiorentinu, které ve středu pomohl k vítězství 2:0 nad Ascoli a postupu do čtvrtfinále Italského poháru. Fotbalový vicemistr světa do 20 let nastoupil v základní sestavě, v 73. minutě ho vystřídal český reprezentant Tomáš Ujfaluši.

Právě v prvním zápase s Ascoli, který skončil remízou 1:1, si Mazuch odbyl v prosinci premiéru v barvách florentského klubu. Středeční duel rozhodl dvěma góly v druhém poločase Giampaolo Pazzini.

Z poháru vypadl AC Milán, který potvrdil, že se mu letos na domácí scéně nedaří. Vítězové Ligy mistrů ve středu jen remizovali 1:1 s Catanií, s níž v prvním utkání doma prohráli 1:2. Marek Jankulovski se v milánském dresu neobjevil.

Obhájce trofeje AS Řím odvrátil hrozbu vyřazení, když deklasoval 4:0 Turín, kterému v prosinci podlehl 1:3.

Do čtvrtfinále postoupilo také Udine, které bez Tomáše Zápotočného zvítězilo 1:0 v Palermu.

Výsledky - osmifinále, odvety:
Palermo - Udine 0:1, první zápas 0:0, postoupilo Udine; Fiorentina - Ascoli 2:0, první zápas 1:1, postoupila Fiorentina.