Juventus rozstřílel Sampdorii 5:1 a je druhý v italské lize

ŘÍM

Fotbalisté Juventusu zničili pěti góly Sampdorii Janov a po výhře 5:1 jsou po 10. kole italské ligy na druhé příčce tabulky za Interem. Jejich středeční rival z Janova klesl na třetí místo. Těžkou noc budou mít také fotbalisté AC Milán, kteří dvěma góly v nastavení přišli o výhru na hřišti Neapole.

Amauri z Juventusu Turín (vpravo) se raduje z branky do sítě Sampdorie Janov.

Juventus po nevyrovnaných výkonech tentokrát mocně zabral, do sítě Sampdorie se trefili Chiellini, Camoranesi, Trezeguet a dvakrát Amauri. Vedoucí Inter má nyní jen o bod více, ale také čtvrteční utkání s Palermem k dobru.

Milán vedl v Neapoli už v 6. minutě 2:0, když se trefili Pato a Inzaghi, osudným mu nakonec bylo vyloučení Abateho z 86. minuty. Po něm se dostali domácí k náporu a ten dokonale zužitkovali. V 91. minutě snížil Cigarini a o dvě minuty později zachránil remízu hlavou Denis.

Soupeř pražské Slavie v Evropské lize FC Janov porazil doma Fiorentinu 2:1. Krátce před přestávkou otevřel skóre Palladino, v 64. minutě za hosty vyrovnal Marchionni. Definitivní vedení na stranu domácích strhl o deset minut později Palladinův náhradník Mesto.

Janov nastoupil v sestavě: Amelia - Socratis, Biava, Bocchetti, Rossi - Zapater, Milanetto, Modesto (79. Esposito), Sculli (71. Palacio) - Crespo, Palladino (67. Mesto).

Italská fotbalová liga - 10. kolo:
Boloňa - Siena 2:1 (16. Adailton, 59. Osvaldo - 87. Calaio), Catania - Chievo 1:2 (42. Mascara z pen. - 32. Mantovani, 70. Marcolini), FC Janov - Fiorentina 2:1 (43. Palladino, 74. Mesto - 64. Marchionni), Juventus Turín - Sampdoria Janov 5:1 (26. a 62. Amauri, 42. Chiellini, 50. Camoranesi, 88. Trezeguet - 64. Pazzini), Lazio Řím - Cagliari 0:1 (50. Matri), Livorno - Bergamo 1:0 (68. Miglionico), Neapol - AC Milán 2:2 (90.+1. Cigarini, 90.+3. Denis - 3. Inzaghi, 6. Pato), Parma - Bari 2:0 (58. Božinov, 66. Paloschi), Udine - AS Řím 2:1 (21. a 84. Flores - 42. Rossi).