Inter Milán porazil 3:1 Boloňu a dál suverénně vede ligu

ŘÍM

Fotbalisté vedoucího Interu Milán porazili ve 13. kole italské ligy Boloňu na jejím hřišti 3:1 a desátým vítězstvím v sezóně si pojistili vedení v tabulce.

Skóre otevřel ve 22. minutě osmým gólem v sezóně nejlepší střelec Interu Milito, který se po odraženém rohovém kopu před brankou rychle zorientoval a z otočky razantně zakončil. Domácí ale už za necelou minutu vyrovnali. Útočník Zalayetta zpracoval spoluhráčův dlouhý nákop z vlastní půlky a prostřelil brankáře Julia Cesara.

Vedení vrátil úřadujícímu italskému mistrovi ještě před přestávkou přesnou hlavičkou po rohovém kopu devatenáctiletý forvard Balotelli. Náskok "Nerazzurri" pojistil v 72. minutě po nahrávce Milita další Argentinec Cambiasso. Poslední minuty dohrál Inter bez krajního beka Maicona, kterého rozhodčí vyloučil za nevhodné protesty.

Italská fotbalová liga - 13. kolo:
Boloňa - Inter Milán 1:3 (23. Zalayeta - 22. Milito, 42. Balotelli, 72. Cambiasso), Fiorentina - Parma 2:3 (26. a 62. Gilardino - 30. Amoruso, 52. Božinov, 67. Lanzafame).