Rubriky:

Itálie

Živě

Stávku fotbalistů v Itálii neodvrátilo ani pětihodinové jednání

13. září 2010 19:37 - ŘÍM

Stávku v italské fotbalové lize, naplánovanou na 25. a 26. září, se nepodařilo zažehnat ani po dnešním pětihodinovém jednání. Zástupci hráčské asociace se sejdou s vedením soutěže znovu ve středu, aby vyjednávali o podmínkách kolektivní smlouvy. Platnost staré smlouvy vypršela 30. června.

 

Alessandro Garofalo, Reuters

"Zatím jsme na míle vzdáleni dohodě ve dvou z osmi článků nového kontraktu. Jedná se o povinnosti hráče souhlasit s přestupem a o možnosti klubu vyřadit hráče z přípravy prvního mužstva," uvedl prezident hráčské asociace Sergio Campana.

Italská liga už v minulosti jednu stávku zažila. V roce 1996 se nehrálo kvůli omezení počtu cizinců a takzvanému Bosmanovu pravidlu, které umožnilo fotbalistům po skončení smlouvy odejít z klubu bez finanční náhrady. Hrozilo i několik dalších stávek, svaz se však s hráčskou asociací vždy včas dohodl na kompromisu.

O víkendu, kdy se má stávka uskutečnit, je na programu kompletní páté kolo Serie A. Pokud skutečně hráči nenastoupí, poškodí tím zejména televizní společnosti a způsobí problémy s fotbalovým kalendářem ve zbytku sezóny.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..