Novara - Juventus 0:4Juventus rozstřílel Novaru a uhájil náskok v čele Serie A

Řím

Fotbalisté Juventusu ve 35. kole italské ligy hladce zvítězili nad Novarou 4:0. V čele tabulky soutěže tak uhájili tříbodový náskok před AC Milán, který porazil 4:1 Sienu i díky první brance Antonia Cassana po operaci srdce.

Marco Borriello se raduje poté, co dal za Juventus už druhý gól v utkání s Novarou.

Juventus dosud ve 34 zápasech neprohrál a pod dohledem prezidenta UEFA Michela Platiniho v duelu s nováčkem z Novary nedopustil pochyby, že svou sérii prodlouží i dnes. Vedl už od 16. minuty po brance Mirka Vučiniče, který se nakonec trefil dvakrát. Zbývající góly dali Arturo Vidal a Marco Borriello.

AC Milán dostal do vedení útočník Cassano, který dal první gól po návratu do kádru na začátku dubna. Předtím se pět měsíců zotavoval po operaci srdeční vady.

Na kolegu z útoku za tři minuty navázal nejlepší střelec Serie A Zlatan Ibrahimovic. Favorit si i přes snížení Bogdaniho nenechal vítězství vzít, na 4:1 upravili Antonio Nocerino a svou 26. brankou v tomto ročníku znovu Ibrahimovic.

Janov prohrál 2:3 v Boloni a na vítězství čeká už 13 zápasů. Jen díky porážce Lecce s Parmou 1:2 se nepropadl na sestupové 18. místo. Janov pustil Boloňu do dvoubrankového vedení a přes dva kontaktní góly na 1:2 a 2:3 už nevybojoval ani bod.

Udine zdolalo Lazio Řím i se střídajícím útočníkem Liborem Kozákem 2:0 a zdramatizovalo boj o postup do předkola LM ze třetího místa. Třetí Neapol, čtvrté Udine, pátý Inter i šesté Lazio mají shodně 55 bodů.

Cestu Udine k vyrovnání bilance ostatních celků načal Antonio Di Natale v 69. minutě. Ve čtvrté nastavené minutě pak upravil na 2:0 Roberto Pereyra ve chvíli, kdy už hráči kvůli domnělému konci utkání nehráli naplno. Kontroverzní situace vyústila ve strkanici a vyloučení římského Andrého Diase.

Inter Milán doma otočil duel s beznadějně poslední Cesenou a po výhře 2:1 se posunul na páté místo tabulky, které zaručuje předkolo Evropské ligy. Po vedoucí brance cesenského Luky Ceccarelliho totiž za dvě minuty srovnal vlastním gólem jeho kolega z obrany Steve von Bergen a v 72. minutě rozhodl ve prospěch Interu Mauro Zárate.

Italská fotbalová liga - 35. kolo:
Boloňa - FC Janov 3:2 (24. Portanova, 37. Ramírez, 67. Garcis - 59. Palacio, 77. Jorquera)
Bergamo - Fiorentina 2:0 (11. Denis, 51. Bonaventura)
Inter Milán - Cesena 2:1 (59. vlastní Von Bergen, 72. Zárate - 57. Ceccarelli),
Lecce - Parma 1:2 (83. Tomovič - 67. Giovinco, 78. Paletta)
Novara - Juventus Turín 0:4 (16. a 64. Vučinič, 40. Borriello, 50. Vidal)
Siena - AC Milán 1:4 (83. Bogdani - 29. a 90.+5 Ibrahimovic, 26. Cassano, 90. Nocerino),
Udine - Lazio Řím 2:0 (69. Di Natale, 90.+4 Pereyra)