Juventus - Lazio Řím 0:0Juventus remizoval bez branek s Laziem, i přesto zůstane v čele

Řím

Fotbalisté Juventusu Turín přes výraznou převahu nedokázali překonat obranu Lazia a s římským týmem remizovali doma 0:0. I po třináctém kole zůstanou navzdory třetí bodové ztrátě v sezóně nejméně o dva body v čele tabulky. Neapol ztratila dvoubrankové vedení ve šlágru s AC Milán a po remíze 2:2 je dál třetí o skóre za Interem.

Útočník AC Milán Stephan El Shaarawy (92) zachránil svému týmu remízu v Neapoli.

Juventus tři dny před klíčovým utkáním skupiny Ligy mistrů proti Chelsea nedokázal najít recept na brankáře Marchettiho. Ten předvedl několik výborných zákroků, nejvíc zaujal, když vytlačil tečovanou střelu Vidala.

Lazio, za které si posledních devět minut zahrál český útočník Libor Kozák, si nepřipsalo ani jednu střelu na branku a těžko se vůbec dostávalo z vlastní poloviny hřiště. Juventus i přes druhou ztrátu na novém domácím stadionu v řadě vede tabulku o pět bodů před Interem Milán.

Neapol vedla na domácím hřišti nad AC Milán už ve 30. minutě zásluhou Inlera a Insigneho o dvě branky, ale ani to jí nestačilo k vítězství. Minutu před přestávkou snížil El Shaarawy a stejný hráč osm minut před koncem vyrovnal.

El Shaarawy v přímém duelu nejlepších ligových kanonýrů předčil neapolského Cavaniho, který zůstal bez zásahu. Dal celkově již deset branek a v čele střelecké tabulky má dvougólový náskok. Hráči AC se díky bodu posunuli o tři příčky na desáté místo.

Italská fotbalová liga - 13. kolo:
Juventus Turín - Lazio Řím 0:0, Neapol - AC Milán 2:2 (4. Inler, 30. Insigne - 44. a 82. El Shaarawy).