Rubriky:

Itálie

Brankář Zima doufá, že se po zlomenině ruky vrátí ještě silnější

30. ledna 2013 17:16 - Janov

Fotbalový brankář Lukáš Zima si ve víkendovém utkání za rezervní tým FC Janov zlomil kost na ruce a po operaci ho čeká zhruba dvouměsíční pauza. Jednička české reprezentační devatenáctky nicméně věří, že se po prvním vážnějším zranění v kariéře vrátí ještě silnější.

Rodák z Opočna se při sobotním zápase juniorské ligy s Parmou srazil po standardní situaci s protihráčem. "Vyrážel jsem centrovaný míč do vápna, ale nabíhající hráč už to nemohl ubrzdit, nalétl mi do levé ruky a zlomil mi kost pod malíčkem," řekl Zima.

"Po čtyřech minutách jsem střídal a odvezli mě do nemocnice, kde jsem podstoupil asi hodinovou operaci. Mám tam jednu destičku a šest šroubů, ale rukou mohu hýbat v podstatě bez větších problémů," uvedl devatenáctiletý gólman, jenž měl vedle zlomeniny i vyhozený kloub.

Čtrnáct dní klid

V příštích týdnech si od fotbalu odpočine. "Čtrnáct dní budu úplně v klidu, 11. února bych se měl podrobit kontrole a začít s nějakou rehabilitací. Asi dva měsíce nemohu hrát," přiblížil Zima. "Kvůli tomu zranění se to všechno trochu zkomplikovalo, ale já to nijak tragicky neberu, protože člověk se může vrátit ještě silnější," doplnil vytáhlý gólman.

Přestože od příchodu do Janova v létě 2011 většinou nastupuje za rezervu, o předminulém víkendu se poprvé dostal do nominace A-týmu. V zápase s Catanií (0:2) na lavičce kryl záda jedničce Sébastienu Freyovi. "V pátek jsem měl jet i na Juventus, ale uzdravil se jeden brankář, tak se rozhodlo, že pojede on a já půjdu chytat za Primaveru," přiblížil Zima.

Pozici náhradníka prvního týmu v zápase italské ligy považuje za velkou zkušenost, ale preferuje spíše herní vytížení. "Já jsem ještě mladý a času na sezení na lavičce bude ještě dost. Pro mě je důležité, abych chytal a dostal se do nějakého týmu, kde budu moci nastupovat za áčko," uvedl bývalý brankář Slavie Praha.

S hráči prvního týmu Janova, který je momentálně v Serii A na sestupové osmnácté pozici, je v kontaktu delší dobu. "Já jsem s nimi v podstatě pořád, i když hraji za béčko. Absolvoval jsem s nimi celou letní přípravu. V A-týmu je celkem pět brankářů, takže i na tréninku nějakou dobu trvá, než se člověk dostane do brány. Na druhou stranu vám to ale dá hrozně moc," konstatoval Zima.

V přípravě si rád nechá poradit i od dvaatřicetileté janovské jedničky Francouze Freye. "Je to velká osobnost, ale také moc příjemný kluk, se kterým se dá úplně normálně mluvit," dodal český gólman.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..