Rubriky:

Itálie

Nechte nože doma, vyzývá fotbalista De Rossi římské fanoušky před finále poháru

24. května 2013 17:51 - Řím

Záložník italské fotbalové reprezentace a AS Řím Daniele De Rossi vyzval fanoušky, aby se v nedělním finále národního poháru mezi jeho týmem a městským rivalem Laziem chovali slušně. Mistr světa z roku 2006 doufá, že příznivci obou týmů nechají nože a další zbraně doma.

 

Profimedia.cz

Finále je na programu necelé dva měsíce poté, co vzájemnému ligovému duelu předcházely v ulicích Říma střety fanoušků, z nichž několik bylo pobodáno.

"Bude to velká party. Na stadión přijde spousta lidí, kteří budou chtít slavit výhru. Snad také nechají doma své zbraně a nože," uvedl De Rossi, jenž je spolu s kapitánem Franceskem Tottim v poslední dekádě symbolem AS. "Všichni, ale především my Římané, chceme vidět od lidí ve městě vyspělé chování," dodal čtyřiaosmdesátinásobný italský reprezentant a rodák z "Věčného města".

Římské derby představuje jednu z největších rivalit v italském sportu, která s sebou často přináší i násilnosti fanoušků. Nedělní finále na Olympijském stadiónu, o který se oba kluby dělí, bude navíc poslední šancí pro jedno z mužstev zajistit si postup do Evropské ligy.

Kvůli obavám z nepokojů byl začátek zápasu posunut o tři hodiny dopředu na 18:00 a v akci bude 2000 policistů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..