Rubriky:

Itálie

Kapitán Lazia Mauri dostal půlroční distanc za ovlivňování duelů

2. srpna 2013 13:07 - Řím

Kapitán Lazia Stefano Mauri dostal od Italské fotbalové federace šestiměsíční distanc za podíl v aféře s ovlivňováním ligových zápasů. Samotný klub, za nějž hraje český reprezentant Libor Kozák, unikl odpočtu bodů a vyvázl s pokutou.

 

Lionel Cironneau, ČTK/AP

Třiatřicetiletý Mauri byl jedním z osmi hráčů obviněných z toho, že v květnu roku 2011 zmanipulovali zápasy Serie A Lazio - Janov a Lecce - Lazio a nenahlásili pokus o ovlivnění duelů.

Vyšetřovatel Stefano Palazzi navrhoval pro Mauriho zákaz činnosti dokonce až na čtyři a půl roku. Jedenáctinásobný italský reprezentant byl však uznám vinným pouze z toho, že nenahlásil pokus o manipulaci.

Palazzi zároveň požadoval pro Lazio odpočet šesti bodů a pro Janov a Lecce po třech. Svaz nicméně udělil klubům za chování jejich hráčů pokuty - Laziu 40.000 eur, Lecce 20.000 a Janov omilostnil.

Zároveň dostal dvouletý zákaz působení ve fotbale bývalý hráč Alessandro Zamperini, jenž už má z dřívějška pětiletý distanc. Na šest měsíců byl suspendován Stefano Ferrario, na čtyři měsíce Mario Cassano a na dva Carlo Gervasoni. Omar Milanetto, Massimiliano Benassi a Antonio Rosati byli osvobozeni.

Od roku 2011 bylo v Itálii kvůli podezření z ovlivňování zápasů zatčeno minimálně 50 lidí. Ligové zápasy prošetřují státní zastupitelství v Cremoně, Bari a Neapoli.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..