Rubriky:

Itálie

Kapitánovi Lazia prodloužili o tři měsíce trest za korupční aféru

3. října 2013 07:43 - Řím

Italská fotbalová federace prodloužila kapitánovi Lazia Stefanovi Maurimu distanc za jeho podíl na aféře s ovlivňováním zápasů. Třiatřicetiletý záložník byl původně potrestán na půl roku, po středečním rozhodnutí svazu si nezahraje ještě o tři měsíce déle.

Mauri dostal v srpnu šestiměsíční trest za to, že nenahlásil ovlivnění ligového duelu Lecce - Lazio, k němuž mělo dojít v květnu roku 2011. Proti rozsudku se odvolali fotbalista, jeho klub i vyšetřovatel Stefano Palazzi, jenž původně požadoval distanc na čtyři a půl roku.

Spolu s Maurim dostalo tvrdší trest také Lazio, jež musí za podíl na skandálu zaplatit 50 tisíc eur (1,28 miliónu korun) místo původních 40.000 eur (1,02 miliónu korun).

Od poloviny roku 2011 bylo v Itálii kvůli podezření z ovlivňování zápasů zatčeno minimálně 50 lidí. Ligové zápasy prošetřují státní zastupitelství v Cremoně, Bari a Neapoli.

ČTK

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..