Catania - AC Milán 1:3AS Řím v poslední minutě v Bergamu odvrátil první prohru v sezóně

Řím

Díky gólu z poslední minuty fotbalisté AS Řím remizovali na hřišti Bergama 1:1 a připsali si v italské lize čtvrtý nerozhodný výsledek za sebou. Zůstali sice dál jediným neporaženým týmem v soutěži, přesto jejich ztráta na vedoucí Juventus narostla na tři body. Lídr tabulky totiž dokázal v nastaveném čase udolat Udine 1:0 a připsal si dvanáctou výhru v sezóně.

AS Řím prohrával od 51. minuty, kdy se z přímého kopu trefil Davide Brivio. Čtvrt hodiny před koncem pak dostal míč do sítě hlavou hostující Michael Bradley, gól však kvůli ofsajdu nebyl uznán. Římané se ale vyrovnání přece jen dočkali, když v 90. minutě střelou do protipohybu brankáře skóroval potřetí v sezoně Kevin Strootman.

V závěrečné desetiminutovce se muselo domácí Bergamo obejít bez trenéra Stefana Colantuona, který byl kvůli nevhodnému chování vykázán na tribunu.

Juventus přišel už ve 13. minutě o Andreu Pirla, který si v souboji poranil koleno, a musel jej vystřídat Paul Pogba. O zisku tří bodů pro "Starou dámu" rozhodl přesnou hlavičkou Fernando Llorente.

AC Milán porazil Catanii

AC Milán po pěti bodových ztrátách v řadě vybojoval vítězství 3:1 nad poslední Catanií a poprvé v sezoně uspěl na soupeřově hřišti. V neúplné tabulce se posunul se 17 body na osmé místo. V dresu Catanie odehrál celý zápas záložník Jaroslav Plašil, do statistik se zapsal žlutou kartou.

AC prohrával od 13. minuty, kdy z velkého vápna propálil gólmana Gabriela Lucas Castro, míči v cestě do branky pomohl ještě obránce Daniele Bonera. Hosté ale dokázali během dalších sedmi minut kontrovat zásluhou voleje Riccarda Montoliva. Po změně stran nejprve nasměroval "Rossoneri" ke třem bodům čtvrtou brankou v sezoně nejlepší střelec AC Mario Balotelli. Dvě minuty nato domácí Panajotis Tachtsidis červenou kartu za faul. Konečnou podobu výsledku dal devět minut před koncem Brazilec Kaká.

Inter remizoval doma se Sampdorií Janov 1:1. Milánští vedli od 18. minuty zásluhou Fredyho Guarína, výhru jim sebral dvě minuty před koncem Brazilec Renan. Inter ztrácí jeden bod na třetí Neapol, která má k dobru pondělní duel s Laziem.