Juventus - Parma 2:1Tévez zařídil dvěma góly výhru Juventusu

Milán

Fotbalisté Juventusu zdolali ve 30. kole Serie A Parmu 2:1 a zvýšili náskok v čele tabulky na 14 bodů před druhým AS Řím. Oba góly turínského celku zařídil argentinský útočník Carlos Tévez.

Útočník Juventusu Carlos Tévez se raduje z branky proti Parmě.

Tévez poslal Juventus do vedení vydařeným sólem, které zakončil tvrdou střelou z úhlu. I druhý gól byl podobný s tím rozdílem, že tentokrát střílel z úhlu Vidal, brankář míč sice vyrazil, ale Tévez byl u míče první a úspěšně dorážel. Parma po změně stran snížila střelou Molinara, jenže vzápětí se nechal vyloučit Amauri a v deseti už se hosté na vyrovnání nevzmohli.

Po sérii pěti zápasů bez vítězství zabral AC Milán, který dokázal vyhrát 2:0 na hřišti Fiorentiny po brankách Mexese a Balotelliho. Díky zaváhání Fiorentiny si pojistila třetí místo Neapol, která vyhrála 4:2 na hřišti Catanie.

Za domácí nastoupil do druhé půle český reprezentant Jaroslav Plašil, který byl pro hru Catanie oživením. Po jeho se střele se dokonce domácí prosadili, když úspěšně dorážel Monzon.

Posledních osm minut si za Veronu zahrál Michael Rabušic, ale porážku 0:1 na hřišti Cagliari neodvrátil. Pro Hellas to byla čtvrtá prohra v řadě.

Italská fotbalová liga - 30. kolo:
Bergamo - Livorno 2:0 (22. De Luca, 59. Denis)
Cagliari - Hellas Verona 1:0 (31. Nene)
Catania - Neapol 2:4 (52. Monzon, 75. Gyomber - 16. a 43. Zapata, 25. Callejón, 40. Henrique)
Chievo - Boloňa 3:0 (7. z pen. a 78. Paloschi, 89. Rigoni)
FC Janov - Lazio Řím 2:0 (65. Gilardino, 83. Fetfatzidis)
Fiorentina - AC Milán 0:2 (23. Mexes, 64. Balotelli)
Juventus Turín - Parma 2:1 (25. a 32. Tévez - 62. Molinaro)
Sassuolo - Sampdoria Janov 1:2 (16. Longhi - 1. Sansone, 66. Okaka).