Basketbalisté Opavy krok od vyřazení

OPAVA

Basketbalisté Kunína vyhráli dramatické třetí semifinálové utkání v Opavě v prodloužení 86:84 a jediné vítězství je dělí od postupu do finále na úkor obhájců titulu. Potřebnou třetí výhru mohou vybojovat v sobotu doma v Novém Jičíně.

Zápas se hrál ve vypjaté atmosféře, kterou před zraky 1200 diváků občas přiživily nepřesné výroky rozhodčích. Hosté měli jasnou převahu pod košem, ale domácí dokázali tuto svou slabinu kompenzovat střelbou z dálky.

Opavané v průběhu třetí čtvrtiny získali až dvanáctibodový náskok a zdálo se být rozhodnuto. Jenže v poslední části za šest minut dali pouze tři body a soupeř dokázal v posledních sekundách řádné hrací doby vyrovnat. V prodloužení byl především zásluhou cizinců lepší Kunín.

"Byl to nesmírný boj, ve kterém jsme neustále prohrávali. Nedařil se nám útok. Teprve v poslední čtvrtině jsme hráli dobře a štěstí v závěru stálo při nás," uvedl kouč Mlékárny Zdeněk Janík, podle kterého jeho tým ještě nemá v sérii vyhráno.

"Nezvládli jsme závěr, nemůžeme přece ztratit dvanáctibodový náskok. Chybí nám více disciplíny v útočné fázi," posteskl si opavský trenér Slobodan Nikolič, jenž ocenil výkon cizinců v dresu Kunína.

Opava - Mlékárna Kunín 84:86 po prodl. (26:24, 42:41, 67:55, 76:76)
Nejvíce bodů: Sokolovský 22, Czudek 20, Stuchlý a Hrubý po 13 - Bobb 21, Bošnjak 20, Warrick 14, Kovář 10. Rozhodčí: Dolinek, Macela. Trestné hody: 17/12 - 39/28. Fauly: 27:22. Trojky: 10:6. Pět osobních chyb: 45. Sucharda (Opava). Technická chyba: 9. trenér Nikolič, 22. Rajevac - 9. Warrick. Diváci: 1200. Nejlepší hráč utkání: Bobb. Stav série: 1:2.