Neapol - Sampdoria 2:1Sampdoria prohrála v Neapoli gólem z páté minuty nastavení

Neapol

Fotbalisté Sampdorie Janov s útočníkem Patrikem Schickem prohráli v italské lize na hřišti Neapole 1:2 gólem z páté minuty nastaveného času. Schick v utkání 19. kola pomohl dostat hosty do vedení, když si po jeho centru soupeř vstřelil vlastní branku.

Útočník Sampdorie Patrik Schick (vpravo) v souboji s neapolským záložníkem Markem Hamšíkem v zápase 19. kola Serie A.

Dvacetiletý český reprezentant teprve podruhé v sezóně nastoupil v Serii A od začátku. Ve 30. minutě po průniku z pravé strany Schick hledal ofenzivního spoluhráče Quagliarellu, ale obránce Hysaj před ním míč nechtěně nasměroval do vlastní sítě.

Hosté si ve druhém poločase zkomplikovali situaci, protože po hodině hry byl vyloučen stoper Silvestre za dvě žluté karty během sedmi minut. Krátce poté byl vystřídán Schick. Obrana Sampdorie odolávala neapolskému tlaku, jenže v 77. minutě zblízka vyrovnal střídající Gabbiadini a těsně před koncem dokonal obrat tvrdou ranou Tonelli.

Neapol bodově dotáhla druhý AS Řím, který odehrál o jeden zápas méně. Sampdoria je v neúplné tabulce třináctá, za poslední čtyři utkání získala jediný bod.

Italská fotbalová liga - 19. kolo:
Empoli - Palermo 1:0 (78. Maccarone z pen.)
Neapol - Sampdoria Janov 2:1 (77. Gabbiadini, 90.+5 Tonelli - 30. vlastní Hysaj)