Rubriky:

1. liga

Teplický Kaufman nebude za faul na Simpsona trestán

9. listopadu 2006 17:45 - PRAHA

Teplický obránce Josef Kaufman odešel ze čtvrtečního jednání disciplinární komise ČMFS spokojený. Žádný trest nedostane, protože se nedopustil hrubého porušení pravidel. V prvním poločase říjnového utkání Teplic s Kladnem při střetu s ním utrpěl kladenský útočník Dave Simpson tržnou ránu na hlavě, těžký otřes mozku a dvacet minut byl v bezvědomí.

"Disciplinární komise ČMFS končí šetření a nezahájí s hráčem Kaufmanem disciplinární řízení, protože k tomu nejsou oprávněné důvody z hlediska porušení disciplinárního řádu. Kaufman neporušil pravidla v tom smyslu, že by hrál surově," vysvětlil verdikt předseda disciplinární komise Alexander Károlyi.

Disciplinárka si vyžádala kromě zápisu rozhodčího Fraňka a zprávy delegáta, také zprávu kladenského lékaře Lemona. O odborná stanoviska k inkriminovanému souboji požádala komisi pravidlovou a komisi rozhodčích a delegátů.

Nešťastná náhoda

"Sledoval jsem míč a šel do hlavičkového souboje. Míč jsem odehrál. Nebyl v tom žádný úmysl. Šlo o nešťastnou náhodu. Je mi líto, co se Simpsonovi stalo," tvrdil před komisí Josef Kaufman.

Vladimír Lemon uvedl, že šlo o tvrdý úder, který způsobil tržně zhmožděnou ránu po níž hráč upadl do bezvědomí, z něhož se probral až na ARO teplické nemocnice. Následné vyšetření vyvrátilo podezření z krvácení do mozku. Hráč se v nemocnici probral a jeho stav byl stabilizovaný. "Utrpěl těžký otřes mozku, následně trpěl dvojitým viděním. Už může běhat a příští týden, pokud dopadne dobře další odborné vyšetření, mu povolím zapojit se plně do tréninku," řekl Lemon.

Úmysl nelze prokázat

Obě odborné svazové komise došly po rozboru záznamu k závěru, že ze strany Kaufmana nešlo o surovou hru a nesportovní chování. Simpson si podle komisí za zranění může částečně sám přístupem k souboji, v němž ohrozil sám sebe, protože ani nevyskočil. Úmysl nelze prokázat, stejně jako nebyl odhalen nepřirozený pohyb lokte proti hlavě. Sudí posoudil situaci správně a udělil jen trest ve hře odpískáním trestného kopu proti Teplicím. Správně nedal Kaufmanovi žlutou kartu.

"Jsem s verdiktem spokojený," lakonicky řekl Kaufman a spěchal ze Strahova. Kladenští zástupci už nebyli tak spokojení a připustili možnost, že si nechají udělat odborný rozbor pohybu Kaufmanova lokte na pražské FTVS UK. "Nebylo zbytečné tuto kauzu otevřít. Upozornili jsme na množící se fauly a nebezpečnou hru loktem a rozhodčí si budou dávat víc pozor," konstatoval Novák.

Jediným potrestaným tak byl ve čtvrtek v souvislosti s tímto zápasem kladenský sportovní ředitel a bývalý sudí Tomáš Čuřín, který v poločase křičel na sudího Fraňka, že se směje přičemž Simpson má krvácení do mozku a nazval jej dámským přirozením. Čuřín se Fraňkovi omluvil, ale disciplinární komise mu za urážku rozhodčího udělila pokutu 35 tisíc korun.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..