Jun zařídil Spartě remízu s Legií Varšava

Fotbalisté Sparty v úterý remizovali ve svém prvním přípravném utkání na soustředění ve Španělsku s úřadujícím polským mistrem Legií Varšava 1:1. Porážku vedoucího týmu české ligy odvrátil deset minut před koncem střídající útočník Tomáš Jun.

Tomáš Jun

Za nevlídného počasí viděla padesátka diváků kvalitní zápas s velkým nasazením a mnoha šancemi na obou stranách. Do vedení se po necelé půlhodině dostal polský celek, když se středem pole protáhl Janczyk a po jeho přihrávce prostřelil brankáře Jaromíra Blažka aktivní Wlodarczyk. O pár sekund později opustil hřiště lehce zraněný bek Tomáš Řepka a jeho místo ve středu obrany zaujal Václav Drobný.

Po pauze sparťané zvýšili aktivitu a z tlaku nakonec vytěžili v 80. minutě vyrovnání. Gólově se prosadil po Šimákově centru Jun a navázal tak na svůj hattrick z minulého přípravného zápasu s Čáslaví. "Byl jsem již dost prokřehlý. O to více mě nyní gól hřeje," komentoval Jun svoji další trefu.

Druhé utkání ve Španělsku sehraje Sparta v pátek od 16:00 proti dánskému Esbjergu.

Sparta Praha - Legia Varšava 1:1 (0:1)
Branky: 80. Jun - 27. Wlodarczyk.
Sestava Sparty: Blažek - Pospěch, Řepka (28. Drobný), Kučera, Mareš - Šimák, Hušek (46. Sylvestre), Horváth (73. Kisel), Matušovič (73. Zabavník) - Rezek (73. Jun), Kulič (73. Slepička).

Zlín prohrál s Banskou Bystricí

Fotbalisté Tescomy Zlín prohráli v úvodním přípravném zápase na soustředění ve Zlatých Moravcích s pátým týmem slovenské ligy Banskou Bystricí 0:3. Moravanům se nevydařila hlavně první půlhodina utkání, během níž dvakrát inkasovali ze standardních situací. Třetí gól pak přidal po změně stran střídající Medveď.

"Soupeř nás přehrával hlavně v úvodním poločase, kdy jsme prohrávali osobní souboje. Po změně stran jsme hru vyrovnali, ale Vyskočil neproměnil šanci a soupeř přidal třetí gól," zhodnotil pro ČTK utkání trenér Zlína Pavel Hoftych.

Další přípravné utkání v rámci soustředění na Slovensku sehrají Zlínští v sobotu od 11:00 proti Žilině.

Banská Bystrica - Tescoma Zlín 3:0 (2:0)
Branky: 15. Jelínek, 30. Semeník, 65. Medveď.
Sestava Zlína: Kořínek - Vidlička (46. Červenka), Švach (15. Šmahaj), Zbožínek, Janíček - Kraus (46. Zapletal), Dian, Zúbek, Dujka (46. Lukaštík) - Bača (46. Vyskočil), Žůrek.

Kladno zdolalo v Turecku osmý celek dánské ligy

Ve svém úvodním přípravném utkání na soustředění v Turecku porazili fotbalisté Kladna osmý tým dánské nejvyšší soutěže Randers Freja 3:0. O své výhře rozhodli svěřenci trenéra Miroslava Koubka v závěru prvního poločasu, kdy se v rozmezí osmi minut trefili Strnad a po kolmici od Simpsona Radzinevičius. Pojistku po narážečce s Cigánkem přidal v 75. minutě Čáp.

"Naši hráči předvedli vskutku velmi kvalitní výkon a silnému soupeři uštědřili vysokou porážku," řekl spolupracovníkovi ČTK vedoucí mužstva Vladimír Kučera.

Kladenští odcestovali do Turecka v neděli a první dva dny ve známém letovisku si pochvalují. "Počasí je ideální pro trénink, i když je trošku zataženo, kolem sedmnácti osmnácti stupňů. Podmínky jsou výborné, hřiště vynikající," uvedl na klubových stránkách sportovní ředitel Tomáš Čuřín.

Další utkání v Turecku sehrají Kladenští ve čtvrtek od 14:00 proti druholigovému rakouskému Kapfenbergu.

SK Kladno - Randers Freja 3:0 (2:0)
Branky: 37. Strnad, 45. Radzinevičius, 75. Čáp.
Sestava Kladna: Kostolanský (46. Pavlík) - Šimůnek, Farbák (60. Pončák), Killar, Hamouz - Cigánek, Strnad, Šelicha (60. Veleba), Kalina (68. Čáp) - Radzinevičius (78. Hlava), Simpson.

Jablonec uhrál na Kypru remízu s lotyšskou Lijepajou

Jablonečtí fotbalisté v dnešním přípravném utkání v rámci kyperského soustředění remizovali s lotyšským celkem Metalurgs Lijepaja 1:1. Druhý tým lotyšské ligy šel do vedení, ale v 63. minutě vyrovnal Svátek a vzápětí ještě rozhodčí obránci Fukalovi neuznali gól z trestného kopu.

Severočeši sehrají další zápas v pátek proti Nikósii.

FK Jablonec - Metalurgs Lijepaja 1:1 (0:0)
Branka Jablonce: 63. Svátek.
Sestava Jablonce: Bobok - Laciga, Zábojník (46. Eliáš), Fukal, Flachbart - Baranek (46. Peškar), Kordula, Valenta, Weber (76. Hloušek, 86. Patka) - Svátek, Smíšek (75. Procházka)