Brno - Plzeň 1:2Plzeň otočila v Brně po poločase výsledek a vyhrála 2:1

14. Zelenka 1 : 0
54. Fillo 1 : 1
74. Psohlavec 1 : 2

BRNO

Fotbalisté Plzně potvrdili v Brně svou výbornou jarní bilanci po zlepšeném výkonu ve druhém poločase vyhráli 2:1. Plzeň vyhrála počtvrté za sebou na soupeřově hřišti, když její branky vstřelili Fillo a Psohlavec.

V prvním poločase ale plzeňský výkon vůbec neodpovídal jarní vizitce týmu, který vyhrál v Teplicích, Olomouci i na Slavii. Brňané burcovaní neustálým povzbuzováním svého trenéra Josefa Mazury převzali iniciativu a měli vytrvalou územní převahu. Už po čtyřech minutách hbitý Holek předskočil před zadáky Plzně, vybojoval míč a jeho tvrdou střelu stačil brankář Daněk s námahou pouze vyrazit.

Tlak Brňanů narůstal, zadáci Plzně se bránili jen za cenu faulů. Z trestných kopů rozehrávaných Poláchem hrozilo stálé nebezpečí. Ve 14. minutě pro změnu na sebe vzal rozehrání trestného kopu Zelenka, který využil špatně postavenou zeď Plzně a střelou těsně za hranicí trestného území překonal překvapeného brankáře Daňka. Zelenka zaznamenal svou devadesátou ligovou branku.

Ani inkasovaný gól ale Plzeň, která v týdnu po tříbrankovém domácím debaklu s Jabloncem vypadla z domácího poháru, nepřinutil ke změně taktiky, hosté spoléhali pouze na ojedinělé výpady, kterým však chyběla přesnost. Agresivnější Brňané hrající pouze s jedním klasickým útočníkem Zelenkou měli sice převahu, do šancí se ale dostávali pouze po standardních situacích.

Plzeňský trenér Levý se rozhodl zcela změnit taktiku. Ještě před přestávkou poslal do hry místo nevýrazného Marka Jarolíma Krbečka a v poločase Malára vyměnil Psohlavec. Oba střídající hráči se objevili na hrotu útoku a Malcharek s Fillem se stáhli do středové řady. Po této rošádě se hra Plzně zcela změnila. Hosté útočili a soupeře, který vypadl zcela ze své role, nenechali rozehrát nebezpečnější akci.

V 54. minutě předvedl plzeňský Šíma svou velkou zbraň, z autového vhazování se mu podařilo hodit míč od postranní čáry až před brněnskou branku a zezadu nabíhající Fillo přesnou hlavičkou vyrovnal. Střídající brněnský útočník Pacanda sice na chvíli pozvedl umdlévající výkon svého týmu a v 68. minutě jeho tvrdou střelu jen s námahou vyrazil Daněk. Hbitěji hrající Plzeň stačila udeřit podruhé, když v 74. minutě Fillo z levé strany našel přesným centrem Psohlavce, jenž přidal druhou branku. Závěr se už z brněnské strany změnil pouze v herní křeč, která měla k vyrovnání daleko.

1. FC Brno - FC Viktoria Plzeň 1:2 (1:0)
Branky: 14. Zelenka - 54. Fillo, 74. Psohlavec. Rozhodčí: Makovička - Filípek, Kubáň. ŽK: Polách - Rada, Trapp, Malár, Daněk. Diváci: 3220.
Brno: Bureš - Kuncl, Mazuch, Trousil, Siegl - A. Besta, Holek, Polách, Okleštěk (74. Pavlík) - Zelenka (78. Wagner), Střeštík (59. Pacanda). Trenér: Mazura.
Plzeň: Daněk - V. Procházka, Rada, Zakopal, Smola - Malár (46. Psohlavec), Trapp, M. Jarolím (41. Krbeček), Šíma - Fillo, Malcharek (90. Borek). Trenér: Levý.