Rubriky:

1. liga

Fotbalová Olomouc si stěžuje na rozhodčího Fraňka

10. května 2007 14:44 - OLOMOUC

Vedení fotbalistů Sigmy Olomouc si znovu stěžuje na rozhodčího. Ve středu Hanáky rozlítil způsob, jakým vedl jejich ligový zápas proti Příbrami hlavní sudí Pavel Franěk. "Byl to zločin proti fotbalu. Nejméně ve čtyřech momentech nás rozhodčí výrazně poškodil," řekl šéf klubu Jiří Kubíček.

Hanácký klub ve čtvrtek sepsal stížnost, kterou opírá o čtyři stěžejní body. Podle viedozáznamu Franěk upřel domácím dvě penalty; první ve 43. minutě za stažení Halamy unikajícího Schulmeistra a šest minut před koncem za ruku stejného příbramského obránce v pokutovém území. "Halama evidentně zahrál ve výšce rukou, míč odhodil a pak se teatrálně skácel k zemi. To byl zločin proti fotbalu. Neodpískání této ruky je skandál," rozčiloval se Kubíček.

Více o zápasu Olomouc - Příbram najdete ZDE:

Olomouc necítí křivdu jen z řešení inkriminovaných situací uvnitř velkého vápna. Kubíček tvrdí, že Příbram měla hrát od 45. minuty bez vyloučeného Haška, který měl vyfasovat druhou žlutou kartu za faul. "Za úplně stejný zákrok dostal náš obránce Šedivý v Brně rovnou červenou kartu," upozornil olomoucký boss. "A v 32. minutě druhého poločasu měl dostat Hunal jasnou kartu za šlapák na Onofreje. Byla by to ale jeho osmá žlutá v sezóně a měl by stop na dvě utkání," tvrdil Kubíček.

Sporných momentů a verdiktů v jarních zápasech Olomouce podle Kubíčka stále přibývá. Týmu se přitom nedaří odpoutat z pásma sestupu, tři kola před koncem je Sigma jen o tři body před patnáctou Příbramí a stále neodvrátila hrozbu pádu do druhé ligy. "Pojedenácté ze sedmadvaceti letošních utkání Olomouce se nepískalo podle pravidel," tvrdil Kubíček.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..