Rubriky:

1. liga

Steinbroch končí v Bohemians 1905, odchází do Ružomberoku

16. června 2007 15:22 - PRAHA

Ředitel čerstvého nováčka první fotbalové ligy Bohemians 1905 Jiří Steinbroch v pražském klubu končí. Dosavadní šéf "klokanů" odchází do slovenského Ružomberoku, kde se stane od 1. července novým generálním ředitelem. V sobotním rozhovoru s ČTK Steinbroch uvedl, že za jeho odchodem stojí především velké pracovní vytížení a splnění hlavního cíle - postupu vršovického celku do nejvyšší soutěže.

"Ke 30. červnu v Bohemce končím," řekl Steibroch. Zatím není známo, kdo ho ve funkci nahradí.

Steinbroch přišel do "Dolíčku" před dvěma lety z Viktorie Žižkov. Za svoji metu si tehdy stanovil návrat klubu do nejvyšší soutěže, což se mu před necelým týdnem podařilo. "Povedlo se nám něco dotáhnout do úspěšného konce a já cítím, že je čas odejít. Bohemku čeká přestavba stadiónu, kádru, spousta nových věcí a já bych na to asi těžko stačil," prohlásil Steinbroch.

Podle informací deníku Blesk se znelíbil novému majiteli klubu, společnosti CTY Group. Steinbroch prý ale odchod z Bohemians plánoval už delší dobu. "S majitelem Ružomberoku jsem v kontaktu několik let. Předběžná dohoda padla zhruba v dubnu," uvedl funkcionář. "Pracoval jsem v Bohemce 18 hodin denně, byl jsem velmi vytížený. Pro můj zdravotní stav bude prostředí v Ružomberoku lepší," konstatoval.

Opustit "klokany" pro něj nebude lehké. "To víte, že mě to mrzí, ale tak to prostě ve fotbale chodí. Pořád se něco mění," uvedl Steinbroch. Oficiální rozlučku s vršovickými příznivci plánuje až v příští sezóně. "Dnes proti Viktorce je to oslava postupu a ne mě. Rozloučím se někdy na podzim při prvoligovém zápase," plánoval.

V Ružomberoku, který pro příští sezónu angažoval českého kouče Přemysla Bičovského, chce získat další zkušenosti. "Česko-slovenský fotbal se v poslední letech od sebe trochu vzdálil. Chci poznat nové prostředí, udělat nějakou změnu," dodal Steinbroch s tím, že s Ružomberokem nemůže mít jiné ambice než hrát o titul, který klub získal před rokem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..