Rubriky:

1. liga

Lukáš z Bohemians si za úder pěstí nezahraje čtyři zápasy

16. srpna 2007 20:20 - PRAHA

Obránce Bohemians 1905 Pavel Lukáš si z rozhodnutí disciplinární komise Českomoravského fotbalového svazu čtyři zápasy nezahraje. Fotbalista ligového nováčka v pondělní dohrávce druhého kola udeřil pěstí do hlavy mimo souboj o míč libereckého Martina Jirouše.

Disciplinární komise se začala zabývat Lukášovým zákrokem na základě televizního záznamu, rozhodčí Oldřich Racek jeho zákrok na hřišti nezaregistroval. Komise usoudila, že Lukáš libereckého útočníka udeřil úmyslně.

"Bylo to od Lukáše velmi brutální. Na druhé straně se jednalo o jeho první podobné provinění, k čemuž disciplinární komise samozřejmě přihlédla," řekl České televizi šéf komise Alexander Károlyi.

Lukáš se při čtvrtečním disciplinárním jednání za tři dny starý incident soupeři omluvil, ale velké výčitky podle všeho neměl. "Zákroků je plno. Podívejte se, do jiných utkání. Tady jsme měl smůlu, že mě zabrala kamera," komentoval verdikt disciplinárky.

Jirouš byl s výrokem spokojen. "Myslím, že trest je adekvátní. Hlavně je dobře, že to bylo potrestáno, i když si toho rozhodčí nevšiml, protože stávat by se to nemělo," prohlásil liberecký fotbalista.

Disciplinárka odmítla kontumovat zápas v Ostravě 

Disciplinární komise nevyhověla žádosti Mostu o kontumaci zápasu v Ostravě, kterou požadoval kvůli rasistickým projevům fanoušků Baníku na adresu hostujících hráčů. Členové komise konstatovali, že rozhodčí Jiří Adam postupoval správně, když přerušil hru a upozornil na chování diváků hlavního pořadatele. Později už další rasistické pokřiky nezaznamenal a nechal utkání dohrát. Baník v zápase zvítězil 5:2.

Za vyloučení v druhém kole čeká dvouzápasová pauza ostravského Václava Svěrkoše a mosteckého Jaroslava Škodu, které poslal rozhodčí Adam do kabin po vzájemné potyčce. Stejný trest dostal také kapitán Českých Budějovic David Horejš, jenž viděl červenou kartu za úder do obličeje zlínského Šmahaje.

Dalších pět vyloučených hráčů vyvázlo s podmíněným trestem na jeden zápas. V příštím utkání tedy budou moci nastoupit Goče Toleski z Mostu, Martin Bača ze Zlína, Marek Smola z Viktorie Plzeň, Antonín Rosa z Teplic a Marian Farbák z Kladna.

Také ve druhé lize rozdala disciplinární komise vysoké tresty - čtyři utkání si za vyloučení nezahraje Zdeněk Houštecký ze Sparty Krč, jen o jeden zápas méně bude absentovat ústecký Radim Novák.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..