Rubriky:

1. liga

Brněnského fotbalistu Kuncla bolí po kolapsu hlava

19. září 2007 22:38 - BRNO

Scéna podobající se nedávné situaci ve španělské lize, kdy zkolaboval přímo na hřišti obránce Sevilly Antonio Puerta, se odehrála ve středu večer v Brně při ligové dohrávce s Teplicemi. Fotbalisté se vydali na poločasovou přestávku do šaten, když se najednou na trávník zhroutil třiadvacetiletý brněnský obránce Martin Kuncl. Příčiny lékaři zjišťují, hráč zůstane na pozorování přes noc v nemocnici.

"Sám ani nevím, jak se všechno přihodilo. Zamotala se mi hlava a spadl jsem. Vůbec nic jsem pořádně neviděl. Byl jsem z této situace vyděšený, měl jsem problémy s viděním. V šatně jsem dostal nějaké prášky, stav se začal zlepšovat," popisoval Kuncl pro ČTK tichým hlasem zhruba dvě a půl hodiny po kolapsu.

Proti Teplicím ve středu nastoupil k 27. prvoligovému zápasu. Stále ještě v červeném dresu a trenýrkách ležel se zatejpovaným pravým kotníkem na nemocničním vozíku ve Vojenské nemocnici, kde jej doprovázela přítelkyně. Čekali na poslední neurologické vyšetření.

"Ještě teď mám špatné periferní vidění na pravé oko a bolí mě strašně hlava. Nic podobného se mi nestalo. Jsem z toho, co se mi přihodilo, překvapený," vykládal Kuncl, když už měl za sebou interní vyšetření včetně EKG, odběrů, vyšetření mozku a krční páteře.

Více o zápase Brno - Teplice najdete ZDE

Po příčinách kolapsu mladého fotbalisty lékaři pátrají. "Diagnóza teprve stanovujeme," uvedl pro ČTK lékař brněnského týmu Jan Ulbrych, podle jehož názoru byla poruch spojena spíše s neurologickou problematikou, kterou provázely potíže s oboustranným periferním viděním.

"Martin měl mravenčení pravé strany obličeje a obou horních končetin. Více bude jasné po neurologickém vyšetření. Po kardiopolní stránce jsou výsledky vyšetření dobré," dodal Ulbrych. Podobnost s případem Španěla Puerty, který zemřel na selhání srdce, by podle něj neměla připadat v úvahu. Přesto zůstane Kuncl na pozorování v nemocnici přes noc.

"V minulosti Kuncl trpěl migrénami, jeho případ potřebuje větší došetření. Ve středu se mohlo jednat o silnější atak migrény vyvolaný větší námahou při zápase. Podobný stav prý Martin prodělal už před dvěma až třemi lety," dodal Ulbrych.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..