Fotbalisté Brna remizovali na závěr v Turecku s Kišiněvem 1:1

ANTALYA

Fotbalisté Brna remizovali v posledním čtvrtém utkání v rámci herní přípravy v Turecku se Zimbru Kišiněv 1:1. Po poločase Brňané s moldavským týmem prohrávali, vyrovnávací branku vstřelil v 64. minutě ze skrumáže Aleš Besta.

Kišiněv se představil jako houževnatý soupeř, který vynikal tvrdostí v osobních soubojích. Těsně před koncem poločasu využil chvilkové zaváhání brněnské obrany k otevření skóre. Po změně stran se sice dostávali Brňané častěji ke střelbě, jejich koncovce ale s výjimkou Bestova gólu chyběla přesnost.

"Navzdory remíze jsme s výkonem spokojen. Prosazovali jsme se kombinačně, chybělo nám jen více přesnosti ve střelbě. Soupeř nás prověřil důraznou hrou. Postupně se už začíná krystalizovat sestava pro jarní ligové zápasy," řekl trenér Petr Uličný.

V Turecku čekají brněnské fotbalisty ještě dva tréninkové dny, domů se vrátí v sobotu večer.

1. FC Brno - Zimbru Kišiněv 1:1 (0:1)
Branka Brna: 64. Besta.
Sestava Brna: Lejsal - Kuncl, Trousil, Švejnoha, Siegl (46. Kubáň) - Kalouda, Polách (46. Mareček), Pavlík, Lira (46. Wagner) - Besta, Střeštík.